24. 2. 2023

Godzone odstartoval. Tým Peggy Marvanové bojuje na mistrovství světa v adventure racingu

Godzone – kolo, kajak, treking

Adventure racing je smíšený týmový závod, který zahrnuje orientaci v neoznačené divočině. Sestává z více disciplín, většinou z trekingu, jízdy na kole a pádlování. Závod Godzone má celkem 578 km. Čtyřčlenné týmy postupně absolvují 252 km na kole, 174 km na kajaku a 152 km pěšky. První tým by měl do cíle dorazit nejpozději po 5 dnech od startu. Během závodu nemají účastníci žádnou externí podporu. Vše od ubytování po přepravu veškerého materiálu si musí zajistit sami.

 

Peggy Marvanový na Godzone Nový Zéland


Sledujte český Fenix multisport tým živě

Peggy spolu s ultraběžcem Pavlem Paloncym odjeli na Zéland už měsíc před závodem, aby se pořádně připravili na pohyb v tamním náročném terénu. Peggy očekávala silnou konkurenci, přesto se na závod velmi těšila: „Větší zážitek ve světě Adventure racingu neexistuje.“ Jak si aktuálně vede Peggyin tým Fenix Multisport můžete sledovat live.

 

Peggy Marvanový na GodzonePavel Paloncy na Godzone Nový Zéland

 

Ultramaratonské úspěchy Peggy Marvanové

Peggy je nejlepší ultramaratonskou cyklistkou v Česku. Jako nejmladší účastnice zdolala v roce 2015 americký závod horských kol Tour Divide Race a o dva roky později už na trati dlouhé 4 500 km brala první místo v kategorii žen. V roce 2019 zdolala 8 000 km dlouhou trať závodu American Trail Race, který startoval u Atlantického a končil u Pacifického oceánu. S časem 48 dní a 22 hodin skončila na 1. místě v ženách a na 2. místě celkově.

Rok 2021 byl ve znamení výzvy nazvané Korona Himaláje. “Koruna Himaláje znamená zdolat 14 osmitisícovek. My tu výšku překonáme na kole,” hlásila před startem Peggy. Na vybraných alpských stoupáních nakonec nastoupala více než 120 000 výškových metrů a najela přes 3 000 kilometrů.

Peggy je dlouhodobě spjata s francouzskou značkou Lapierre. Její kola jsme představovali v článku Zaostřeno na kolo Peggy Marvanové.