17. 4. 2024

Český pohár na gravelu startuje už 4. 5. 2024. Troufnete si?

Historicky druhý Český pohár pro disciplínu gravel startuje už 4. 5. 2024 v Hlinsku. Gravelový seriál s 5 zastávkami nabídne to, co mají gravelisté nejraději: rozmanité tratě vedoucí neudržovanými silnicemi, polními a lesními cestami s minimem asfaltu. Přihlaste se i vy a poměřte síly s jezdci z celé ČR.

 

Gravel Bohemia Cup 2024

Gravel Bohemia Cup 2024 je seriál pěti závodů pro všechny vyznavače, stále více populárních, gravelových kol. Závodí se vždy v několika kategoriích podle věku a na své si přijdou jak zkušení gravelisté, tak začátečníci a hobbíci, kteří chtěj zažít trochu závodního adrenalinu.

 

 

Hned první závod seriálu Tubolito Gravel Trophy se pojede v Hlinsku na 60km trati. Druhý závod se uskuteční v Jihomoravském kraji a pojede se v Sudoměřicích na několika 11km okruzích. Třetí závod vystartuje 3. srpna opět v Hlinsku a půjde zároveň o 3. ročník mistrovství České republiky v této disciplíně. Čtvrtý díl Gravel Bohemia Cupu naplánovali pořadatelé na 24. srpna ve Zbraslavicích a finále poháru se pojede 1. 9. 2024 ve Vinařicích u Dobrovic.  Na všech závodech seriálu můžete využít servisní a občerstvovací zóny, které zajišťuje firma Tubolito. V rámci celého seriálu bude také možnost zakoupit duše Tubolito za zvýhodněné ceny. 

 

Přihlaste se a zkuste svoje síly. Zvýhodněné startovné na první závod je jen do 20. 4.

Gravel Bohemia Cup je otevřený všem fanouškům "štěrkoletů", takže přihlásit se mohou zkušení jezdci, amatéři i junioři. Rozpis všech závodů a odkazy na propozice i registrace najdete na oficiálních stránkách poháru.

 

Gravel


 

Mohlo by vás zajímat:

4 hlavní důvody, proč gravely baví silničáře i bikery

4 hlavní důvody, proč gravely baví silničáře i bikery

Pro některé je gravel bike jen módním výstřelkem, pro jiné je to zábavný univerzál, kvůli kterému nechávají svá ostatní kola v koutě. Proč gravel bike baví silničáře i bikery? Tady jsou 4 hlavní důvody.

Základní výbava na bikepacking aneb jak se sbalit na cesty

Základní výbava na bikepacking aneb jak se sbalit na cesty

Bikepacking je poměrně mladá cyklistická disciplína, která vznikla díky vynálezu beznosičových brašen. Lehčí a přitom plně nabalené kolo otevírá cyklodobrodruhům nové obzory. Stačí zavěsit brašny na rám a můžete vyrazit. Však nejkrásnější pohled na svět je z koňského cyklistického sedla. To je dávno známý fakt.

VIDEO: Bikepacking je tak trochu bizár, říká Peggy Marvanová o svých výpravách

VIDEO: Bikepacking je tak trochu bizár, říká Peggy Marvanová o svých výpravách

Markéta 'Peggy' Marvanová je nejlepší ultramaratonskou cyklistkou v Česku. Má na kontě výhry z nejdelšíh MTB závodů světa a letos další "zlatou" z Trans Balkan Race. Když si u nás byla pro svůj nový bike Lapierre ProRace CF 8.9, trochu jsme ji vyzpovídali. Jak se balí na bikepacking, co je její závodní výhoda, v čem jsou její výpravy tak torchu bizarní a jaké má plány na letošní sezónu, se dozvíte v tomto videu.