2. 9. 2021

Bosch představil THE SMART SYSTEM, přepracovaný software i hardware pro ebiky

Jaká bude blízká budoucnost ebiků? V Bosch už mají jasno. 31. srpna 2021 totiž oficiálně představili novinky pro rok 2022. Šéf divize Bosch eBike Systems, Claus Fleischer, nás v livestreamu seznámil s novým The Smart Systemem, který přináší řadu inovací jak v softwaru, tak hardwaru pro elektrokola. Systém nové generace má zaručit zcela unikátní a maximálně personalizované svezení. Klíčová je zde úplně nová aplikace eBike Flow, ale vylepšení se dočkala baterie, ovladač, displej i samotný motor.

 

The Smart System

Aplikace eBike Flow

Aplikace, kterou si můžete stáhnout do svého mobilního telefonu, dostala spoustu nových funkcí. Je svým způsobem kličem k vašemu novému e-biku a dovoluje vám třeba aktualizovat software kola přes bluetooth, takže už nebudete muset s e-bikem do servisu pokaždé, když výrobce vydá update.

Velkou novinkou u Bosch je taky možnost přizpůsobení jízdních režimů v aplikaci eBike Flow. Parametry všech základních režimů můžete měnit přímo v appce a vyladit si kolo podle vlastních jízdních preferencí. Nová aplikace umožňuje i automatické zaznamenávání trasy, takže se zpětně můžete podívat na svoje výsledky. Dozvíte se v ní i jak dlouho jste měli zapnuté jednotlivé jízdní režimy a dá se spárovat s fitness aplikací Apple Health. Na domovské stránce aplikace máte vždy na očích, dojezd, stav baterie, ujetou vzdálenost nebo termín příštího servisu a podbarvení domovské obrazovky si můžete zvolit tak, aby vám šlo ke kolu.

 

eBike Flow eBike Flow App eBike Flow App Bosch

 

LED ovladač a nový displej KIOX 300

Pro rok 2022 se kola se systémy Bosch dočkají nového LED ovladače na řídítkách, na kterém díky podsvícení rozpoznáte jak stav baterie, tak zvolený jízdní režim. Navíc se ovladač dá propojit s aplikací, abyste si po jízdě mohli stáhnout všechna důležitá data. Ergonomický design umožňuje pohodlně ovládat všechny funkce palcem levé ruky. Jedná se o první samostatný ovladač, který vám dá všechny potřebné informace i bez přídavného displeje.

Nový barevný displej KIOX 300 je dobře čitelný ve dne i v noci a hlavní operace jsou podpořeny obrázky a animacemi. Sledovat na něm můžete třeba aktuální dojezd v jednotlivých režimech, abyste měli vždycky jistotu, že dojedete do cíle.

 

LED ovladač BoschLED ovladač BoschKIOX 300 od BoschKIOX 300

 

Baterie PowerTube 750 a Motor Performance Line CX

Jak už název napovídá disponuje nová baterie kapacitou 750 Wh a umožňuje snadno překonat velké vzdálenosti a výškové rozdíly. Výrobce udává až o 20 % větší dojezd než předchozí PowerTube 625. Stejně jako všechny alumulátory Bosch PowerTubes je i PowerTube 750 plně integrovatelná do rámů elektrokol.

 

PowerTube 750 WhPerformance CX

 

Motory Performance Line CX i v roce 2022 nabídnou dobře známé režimy eMTB, Tour a nedávno představený Tour+. Automatizované režimy umožňují jezdci soustředit se výhradně na jízdu, protože zde odpadá nutnost ručního přepínání mezi jízdními režimy.

 

e-Biky Lapierre se Smart Sytemem

Využití nového systému ve svých elektrokolech už avizovala francouzská značka Lapierre. Modely Overvolt AM 8.7, Overvolt AM 7.7, Overvolt AM 6.7 dostaly pro rok 2022 úplně nové rámy a geometrii, aby mohly pojmou větší 750Wh baterii a nejnovější motor řady Performance Line CX.

 

Lapierre Overvolt 2022Lapierre Overvolt 2022

 

Záznam livestreamu Bosch eBike Product Innovations MY22

Nový systém pro elektrokola The Smart System představoval sám šéf divize Bosch eBike Systems, Claus Fleischer a záznam livestreamu si můžete pustit přímo zde:

 

 


 

Více čtení o elektrokolech:

Vše důležité o bateriích 6 důvodů, proč koupit e-bike jak na dojezd elektrokola