2. 3. 2021

6 nejčastějších důvodů, proč si lidé kupují elektrokolo

Jeden říká: „Ukáááž!“ Druhý zase: „E-bike? Nikdy v životě!“ Elektrokola rozdělila cyklisty na dva neslučitelné tábory. Pojďme ale dát stranou všechny předsudky a podívat se, co dobrého e-biky přinášejí do našich životů. Který z 6 argumentů pro elektrokolo by vás přesvědčil?

 

1. Vyveze vás výš

Díky přípomoci elektromotoru dojedete k výhledům, které vám doteď zůstávaly skryty. Zdoláte prostě stoupání, na která byste si jinak netroufali. Už nebudete muset před jízdou v duchu počítat kopečky a plánovat cestu tak, aby jich bylo co nejméně.

 

Elektrokolo vás doveze výšHorská elektrokolaCeloodpružená elektrokola

 

2. Doveze vás dál

Elektrokolo vám dodá pocit volnosti. Vyrazíte, kam budete chtít, a nemusíte se omezovat jen na tisíckrát projeté stezky kolem komína. S plně nabitou baterií a moderním elektromotorem dáte i 100 km za den. To už je solidní akční rádius. Na celkový dojezd mají samozřejmě vliv i výškový profil trati, povrch, po kterém jedete, vaše váha, protivítr a spousta dalších faktorů. Když to ale nebudete celou cestu „hulit“ na nejvyšší stupeň asistence, vydrží motor „přišlapávat“ klidně celý den.

 

3. Budete tam rychleji

Asistence elektromotoru je nejvíce citelná při rozjezdech a jízdě do kopce. Právě ve stoupáních vám elektrokolo pomáhá udržet nasazené tempo, čímž výrazně zvýšíte průměrnou rychlost jízdy. V cíli tak budete rychleji a taky méně utahaní. Stále častěji si lidé pořizují elektrokolo do města jako alternativu k hromadné dopravě. S elektrokolem totiž nikdy neuvíznete v zácpě.

 

Městská elektrokolaNa městském elektrokole tam budete rychleji

 

4. Jezdí ekologicky

Elektrokolo nevypouští do vzduchu žádné zplodiny a neobtěžuje okolí nadměrným hlukem, takže je šetrné k životnímu prostředí. Můžete s ním do města, na cyklostezku, do přírody i na trail.

 

5. Srovná fyzičku v páru

Vzdali jste společné cyklovýlety, protože své drahé polovičce na kole prostě nestačíte? Nebo už vás nebaví na pomalejšího čekat? S jedním elektrokolem v páru srovnáte tempo  a užijete si společný čas strávený aktivně.

 

6. Dává radost z pohybu

Elektrokolo pomáhá zůstat v pohybu starším a méně pohyblivým lidem. Musí se na něm šlapat, ale nenadřete se jako na běžném kole. Hodí se na dojíždění do práce, protože se při jízdě nezapotíte a pořád častěji si ho berou i bikeři na traily. Celoodpružená elektrokola jim totiž pomáhají do kopce, takže pak stihnou více divokých sjezdů dolů.

 

Horská elektrokolaCeloodpružená elektrokolaKrosová a trekingová kolaMěstská elektrokola