17. 1. 2024

VIDEO: Slavík na Ghost válí. Sezónu zahájil druhým místem v Kolumbii

V Evropě je aktuálně zima a sníh, ale v Jižní Americe právě startuje sezona městských sjezdů. Tomáš Slavík začal tu letošní v Manizales v Kolumbii. V konkurenci nejlepších jezdců na světě představujících špičku v Urban DH dojel těsně o 0,38 vteřiny na 2. místě. Od téměř dokonalé finálové jízdy jej dělil pomalý defekt zadního kola, který přišel cca 20 vteřin před koncem jízdy. Slavík tak potvrdil skvělou formu před začátkem Red Bull Cerro Abajo serie, která bude zahájena za několik týdnů ve Valparaisu v Chile.

 

Kolumbie Tomášovými slovy

„V Manizales jsem nebyl víc než 4 roky a úplně jsem zapomněl, jak je trať šílená a fyzicky náročná. Mezi závodníky je známá tím, že jsou tam největší komprese, co jdou prakticky na městských sjezdech zažít, což můžu potvrdit. Po tréninkách jsem cítil snad každé zranění na svém těle. Ke kompresím přidejte ještě nadmořskou výšku a vznikne vám unikát, na který jezdí ti nejlepší závodníci. V tréninkách jsem se trochu rval s nastavením kola, tlumením a trvalo mi, než jsem se do toho dostal, ale pak to stálo za to. Jezdilo se mi perfektně, ale byla to hrana," popisuje pocity před závodem Slavík.

 

Slavík na GhostSlavík na Ghost

 

"Spoustu dobrých kluků spadlo, mělo technický problémy a byla to tak trochu pro všechny velká písemka. V kvaldě jsem teda roztrhl řetěz a ve finále jsem dostal ke konci tratě defekt, což mi trochu zhoršilo čas, ale i tak jsem se svým výkonem fakt moc spokojenej a je to pro mě parádní booster před začátkem hlavních závodů v rámci Red Bull Cerro Abajo série. Další zastávka bude za 5 týdnu ve Valparaisu, kde zahajuje celá série! Těším se moc! Díky za podporu," vzkázal fanouškům Tomáš.

 

Tomášovu parádní jízdu můžete zkouknout jeho "vlastníma očima" zde:

 

Na bezmála půlhodinový Tomášův vlog z celého závodu se můžete podívat tady: