Sleva 15 % na tretry a boty na kolo. Do konce akce zbývá jen:

  14. 11. 2023

Jak vybrat dárek pro cyklistu aneb po čem cyklisté touží?

Trefit se s dárkem na Vánoce je kumšt. Trefit se s dárkem pro cyklistu je skoro raketová věda. Vydejte se s námi na cestu do hlubin cyklistovy duše a zjistěte, s čím pod stromečkem zabodujete a co raději nebrat.

 

Co zaboduje?

Vděčnými dárky jsou věci, které cyklista využije při péči o svého dvoukolového miláčka. S nářadím v dílně je to jako s ponožkami v pračce, taky často mizí. Sada klíčů na Vánoce musí zákonitě potěšit.

Když víte, že váš cyklista už vytáhl „béčko“ (druhé kolo na zimu), a svou jedničku zazimoval, nadělte mu nástěnný držák na kolo nebo přepravní vak. To bude radosti, uvidíte. Rozšoupnout se můžete při výběru leštěnek a přípravků na mytí kol, protože zima znamená pro cyklistu častější čištění. Nebojte se ani maziv a olejů. Tady snad nejde sáhnout vedle. A kdyby náhodou, u nás máte před Vánocemi 60 dní na vrácení nebo výměnu čehokoliv.

 

Nástěnné držáky na koloMazání a leštěnkyNářadíDárkové poukazy

 

Totální sázkou na jistotu a nejbezpečnějším dárkem pro cyklisty na světě je pak Dárkový poukaz Mojekolo. Ten zaboduje vždy!

 

Co by mělo projít?

Oranžovou na Dárkovém semaforu a pomyslný štítek „To by šlo“ dostanou věci, které nejsou nedílnou součástí kola ani jezdce. Když je sundáte nebo odmontujete, kolo i jezdec pojedou v pohodě dál. Co tedy podle téhle logiky cyklistovi pod stromek nadělit?

Bikerovi kupte nový batoh. Ten se doma vždycky hodí. Ideální pro cyklistu bude batoh s vakem na vodu. K tomu můžete přidat čistící sadu na rezervoáry a máte dárek jako lusk. Nic nezkazíte ani novou lahví na kolo, když je stará okousaná a netěsní, nebo skladnou lékárničkou pro všechny případy.

 

BatohyBidonyLékárničky

 

Držák na telefon se bude hodit těm, kteří musí zastavovat, aby se mrkli, kam dál. Pořádná světla vybírejte pro ty, kteří se ze švihu často vrací za tmy. Fráze typu „Pohlídej mi ho na chvíli,“ nebo „Tady ho nenechám,“ jsou signálem toho, že byste pod stromečkem mohli zabodovat s pořádným zámkem na kolo.

 

Držáky na telefonSvětlaZámky

 

Co raději nebrat?

Každý cyklista, biker nebo silničář, má jasnou představu o tom, jak má jeho/její kolo vypadat. Komponenty si dlouho, pečlivě a hlavně rád vybírá sám. Šance, že koupíte díl, o kterém už celý rok sní, je skoro stejná jako vyhrát ve sportce.

Podobné je to s helmami, brýlemi a oblečením na kolo. Všechno musí nejenom sedět, ale taky ladit. Hlavně silničáři si dávají záležet na tom, aby měli od helmy až k tretrám sladěno. Řeší se i délka ponožek, takže s oblečením spíše opatrně.

 

60 dní na vrácení a výměnu zboží

 

Relativně bezpečnou volbou v kategorii oblečení na kolo je funkční prádlo. Nejspodnější vrstva není na kole vidět a v chladném počasí ji každý jezdec ocení. Zafungovat by měly zimní návleky na ruce a nohy a obstojí asi i triko s logem značky kola, na kterém jezdí. A když u obdarovaného neuspějete, zboží jednoduše vyměníte. Před Vánocemi máme prodlouženou dobu na výměnu nebo vrácení zboží až na 60 dní, takže zklamání z nevhodného dárku se dá hned po Vánocích snadno zvrátit.

 

NávlekyOblečení na koloFunkční prádloKomponenty

 

Cyklisté jsou holt na vybavení nároční. Tak přejeme Veselé Vánoce a hlavně šťastnou ruku při výběru vánočních dárků.