Sleva 15 % na tretry a boty na kolo. Do konce akce zbývá jen:

  5. 10. 2021

Oblečení a lavinová výbava ORTOVOX – tradice, zodpovědnost, kvalita

Legendy se obvykle nerodí ze dne na den, ale příběh německé outdoorové značky Ortovox je přesně o tom. Když totiž v roce 1980 Ortovox představil svůj revoluční lavinový vyhledávač F2, stal se téměř okamžitě lídrem ve světě outdoorového vybavení. Od té doby si svou vedoucí pozici drží a je vyhledávanou značkou lavinového vybavení a outdoorového oblečení mezi skialpinisty, freeridery a horolezci z celého světa.

 

Tradice od roku 1980

V roce 1980 představili Gerald Kampel a Jürgen Wegner svůj revoluční lavinový vyhledávač F2, který jako jediný v té době uměl přijímat i vysílat na obou tehdejších frekvencích. F2 zrychlil a zefektivnil vyhledávání lavinou zavalených osob a pomohl zachránit mnoho životů. A právě ochrana sportovců při pohybu v horách se stala myšlenkou, která určuje směřování firmy už přes 40 let.

Na úspěch vyhledávače F2 navázali v Ortovoxu dalším nouzovým vybavením pro pohyb ve volném terénu a v polovině 80. let minulého století se na trhu začaly objevovat freeridové batohy s certifikovaným chráničem zad nebo speciální lavinové lopaty vyvinuté tak, aby bylo vyprostění z laviny co nejefektivnější a nejrychlejší.

 

OrtovoxOrtovox

 

Na konci 80. let, kdy světu funkčního oblečení vládla syntetika, objevili v Ortovoxu nenapodobitelné vlastnosti přírodní vlny a od té doby se právě vlna stala základem oděvů s logem Ortovox. V roce 1995 začali v Ortovoxu jako jedni z prvních na světě využívat merino vlnu, která výborně reguluje teplotu, odvádí pot, má vysokou schopnost pohlcovat pachy a své funkční vlastnosti si zachovává po mnoho let.

 

OrtovoxOrtovox 

 

Zodpovědnost vůči lidem i přírodě

Produkty Ortovox už přes 40 let chrání sportovce v tom nejtěžším terénu a firma samotná se zavázala chránit jak lidi v textilním průmyslu, tak přírodu a ovce, ze kterých pochází prvotřídní vlna. Ortovox je členem oganizace FAIR WEAR FOUNDATION a každoročně kontroluje své dodavatele i výrobní linky po celém světě, aby dbali na dodržování férových podmínek pro zaměstnance, klienty i obchodní partnery.

A férový je Ortovox i k farmářům a ovcím. Vlna, kterou v Ortovoxu používají, má vždy jasný původ – ať už se jedná o švýcarskou Swiss Wool, která se využívá jako izolační vrstva, nebo jde o merino vlnu z Tasmánie, ze které je vyrobeno hlavně funkční prádlo Ortovox. Firemní pravidla ORTOVOX WOOL PROMISE, ke kterým se spolupracující farmáři zavazují, jsou zárukou toho, že chovatelé ovcí dodržují vysoké standardy při chovu zvířat i hospodaření s půdou.

 

Funkční trika OrtovoxMikiny OrtovoxBundy OrtovoxKalhoty ORTOVOX

 

Kvalita bez kompromisů

Až 56 % textilu s logem Ortovox se šije v Evropě a do roku 2024 by podíl evropské výroby měl být minimálně 60 %. Ortovox jsou věci dělané do extrémních podmínek, takže kvalita zpracování, spolehlivost a dlouhá životnost jsou pro firmu klíčové. Platí to jak pro oblečenílavinové a skialpové batohy, tak pro lavinovou výbavu. Špičkovou kvalitu produktů Ortvox potvrzuje i fakt, že si lavinové vyhledávače Ortovox ZOOM+ vybrala do své výbavy i Horská služba České republiky.

 

Lavinové batohy OrtovoxLavinové sondy OrtovoxLavinové vyhledávače OrtovoxLavinové lopaty Ortovox

 

Kromě standardní dvouleté záruky nabízí Ortovox i pozáruční servis. V praxi to znamená, že si v jejich servisním středisku můžete nechat opravit cokoliv, od párajícího se švu, přes prasklou přezku, po nefunkční zip. Díky tomu máte jistotu, že vám produkty Ortovox budou sloužit dlouhá léta.