Sleva 15 % na tretry a boty na kolo. Do konce akce zbývá jen:

  28. 3. 2022

Výborné výkony cyklistů ATT Investments v Řecku i na domácí půdě

Cyklisté ATT Investments závodili v uplynulém týdnu ve dvou skupinách. Jedna absolvovala etapový International Tour of Rhodes, druhá Pardubické kritérium a první závod Českého poháru Škoda Cup 2022 Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš. Z Řecka vezou vítěznou etapu a dres nejlepšího vrchaře, doma zcela ovládli Pardubické kritérium a v Bíteši obsadili druhou příčku a další tři místa do top ten.

 

Řecko

Tour of Rhodes byl čtyřdílný etapový závod, skládající se z prologu do vrchu a tří profilově náročných etap. V úvodním prologu bychom naše kluky hledali na čelních pozicích marně. Zato ve všech dalších etapách o sobě dávali hodně hlasitě vědět.

Po první etapě obsadili první tři místa ve vrchařské soutěži, Petr Klabouch dokončil etapu na 4. místě a tým se posunul na 5. pozici. V druhé etapě se dostal do čela vrchařské soutěže Karel Tyrpekl a Mika Heming dospurtoval podobně jako Petr Klabouch předešlý den těsně pod stupni vítězů. V závěrečné etapě nenašel Mika Heming ve spurtu 25 lidí přemožitele a Karel Tyrpekl vítězstvím na další vrchařské prémii potvrdil prvenství ve vrchařské soutěži. V jednotlivcích se nejlépe umístil Petr Klabouch na 11. místě. V týmech z toho bylo nakonec 5. místo z 24 celků, které se postavily na start.

K řeckému etapáku poznamenal sportovní ředitel Petr Kaltofen: „Velmi dobře zorganizovaný závod. Náročný, každý den nastoupáno přes dva tisíce metrů, ve vysokém tempu. Na závěr i skvělý výsledek v podobě vítězné etapy. Máme nejlepšího vrchaře. V mladících 4. Camrda a 6. Heming. Odjíždíme spokojeni. I proto, že etapák byl výbornou přípravou do nejdůležitější části sezóny, kterou pro nás představuje mistrovství republiky a jedničkové etapáky."

 

Česko

V sobotu se druhá skupina zúčastnila Pardubického kritéria. Konkurence tu nebyla příliš početná, ale to nic nemění na faktu, že cyklisté ATT Investments obsadili prvních pět pozic.

Důležitější akce je čekala o den později. V prvním díle Českého poháru po prvním neúspěšném pokusu o únik, kde byl i Michal Schuran, odjela trojice mladých jezdců, kde společně s Mathiase Vackem v reprezentačním dresu a Jakubem Ťoupalíkem z týmu Elkov Kasper zastupoval ATT Investments Jan Kašpar.

V závěrečných kilometrech se pokusil razantním nástupem něco změnit na dosavadním průběhu mistr republiky Michael Kukrle, jedoucí taktéž v reprezentačním celku. Z ATT Investments ho stínoval Michal Schuran, a když Kukrle s útokem skončil, sám nastoupil s takovou dynamikou, že mu nikdo neuvisel. A jelikož se ocitl mezi skupinami osamocen, zkusil jet, co kdyby se vpředu taktizovalo. V případě, že by se s ním někdo vyvezl, v aktivitě by, jak řekl, nepokračoval. Dopředu se mu ale nakonec dojet nepodařilo.

Trojice uprchlíků tedy náskok uhájila až do cíle a ve spurtu porazil Jana Kašpara pouze Mathias Vacek, který směřuje do World týmu Trek-Segafredo. Početný peloton přivedla na pásku s minimální ztrátou 7 vteřin dvojice ATT Investments Tomáš Bárta a Matěj Stránský. Na 9. místě potvrzoval výborný týmový výkon Daniel Sporysch.

Jaromír Friede, sportovní ředitel ATT Investments, k závodu sdělil: „Do závodu jsme šli s tím, že budeme pokrývat nástupy a naskakovat do úniků. V prvním byl Michal Schuran, ten byl ale dojet. V druhém jsme měli Jana Kašpara. Situaci jsme poté v balíku kontrolovali. Před cílem se pár mančaftů snažilo o sjetí tří kluků vepředu, my jsme v případě, že by se to podařilo, jeli na Tomáše Bártu. Únik nakonec dojel až do cíle. Bohužel Kašpar ve spurtu vytrhl nohu z pedálu, takže mi ho je trošku líto. Ale tím vůbec nechci říct, že by v opačném případě musel nutně vyhrát. Takhle to dopadlo a tak to tedy je. Tomáš Bárta vyhrál spurt hlavní skupiny, hned za ním dojel Matěj Stránský, který se tak dostal do čela soutěž o nejlepšího nováčka. Vedeme i týmovou soutěž. Takže jsem s výkonem kluků spokojený. Ale jak říkávám, šťastný budu, až vyhrajeme.“