15. 6. 2021

Topforex ATT Investments uspěl v Českém poháru, Štoček s Bártou na pódiu

Kyjov, 13. června 2021 – Tým Topforex ATT Investments potvrdil před Mistrovstvím České republiky formu, když se jeho cyklisté v obou víkendových závodech v Kyjově umístili mezi třemi nejlepšími závodníky. V sobotním kritériu si dojel Tomáš Bárta pro stříbro, v nedělním závodě Českého poháru ho Matúš Štoček napodobil a Tomáš Bárta vybojoval bronz.

Sobotní Kritérium Kyjovské Slovácko se jelo na 24 kol a každé třetí bylo bodovací. V závodě se prosadil Tomáš Bárta, který se umístil na druhém místě, jeho týmový kolega Matúš Štoček skončil čtvrtý, i když měl stejně bodů jako třetí Alois Kaňkovský (Elkov Kasper).

Nedělní třetí závod Českého poháru měřil 165 kilometrů a do cíle museli závodníci absolvovat 15 jedenáctikilometrových okruhů. Díky skvělé spolupráci se do finální desítky nakonec probojovalo 5 zástupců Topforex ATT Investments a jen závěrečná taktická chyba znemožnila Matúšovi Štočkovi zaútočit na vítěze Richarda Habermanna (Sparta Praha). Hlavní skupinu vyhrál Tomáš Bárta, a to mu zaručilo celkové třetí místo. Topforex ATT Investments ale vyhrál soutěž v týmové kategorii.

Tým Topforex na kolech Lapierre

„Týmová výkonnost je slibná,“ komentoval závod sportovní ředitel Topforex ATT Investments Petr Kaltofen.

Tým Topforex ATT Investments teď čeká přesun na Slovensko, kde se od čtvrtka koná společné Mistrovství České a Slovenské republiky, kde se tým zúčastní čtvrteční časovky kategorie U23 a v neděli 20.6. pak hromadného závodu v kategorii ELITE.