9. 3. 2021

Tomáš Bárta na Lapierre dojel třetí v Umag Trophy, v Poreč Trophy dvanáctý

V prvním závodě sezóny 2021 si silniční tým závodníků do 23 let Topforex ATT Investments připsal skvělý úspěch, kdy Tomáš Bárta dojel v prestižní Umag Trophy na třetím místě, když se prosadil v závěrečném hromadném sprintu. O tři dny později skončil dvanáctý v Poreči.

První letošní úspěchy Tomáše Bárty

„Za dnešní výkon chválím všechny kluky. Všichni kluci odvedli velmi dobrou práci. V samém závěru provezl městem Tomáše Bártu na svém zadním kole Matúš Štoček a připravil mu tak výbornou pozici do závěrečného spurtu,“ komentuje první letošní start svých svěřenců sportovní ředitel Petr Kaltofen.

Celkem 29 týmů se zúčastnilo tradičního závodu kategorie UCI v chorvatském Umagu. Do závodu dlouhého 154 km každý z nich mohl vyslat 6 závodníků. Topforex ATT Investments zastupovali Petruš, Štoček, Bárta, Hetfleiš, Janoš a Voltr.

Na čele pelotonu se drželi po celý závod cyklisté Vini Zabú, kteří chtěli dovést svého lídra Jakuba Mareczka do hromadného spurtu. Hned za nimi se drželi závodníci Topforex ATT Investments. Úkolem bylo maximálně chránit Tomáše Bártu. Jiří Petruš v pozici kapitána dostál své roli a tým perfektně koučoval. V samém závěru provezl městem Tomáše Bártu na svém zadním kole Matúš Štoček a připravil mu tak výbornou pozici do závěrečného spurtu, kde se prosadil a dojel do cíle bronzový za vítězem Jakubem Mareczkem a druhým Filippem Fortinem (Team Vorarlberg). Další Čech v pořadí byl Alois Kaňkovský z hradeckého Elkov-Kasper, který dojel na 26. místě.

Topforex ATT Investment

Petr Kaltofen po závodě vyzdvihl i výkon svého dalšího svěřence, nově příchozího Martina Voltra: „Jel výborně. Má úžasný tah, takže na to, že mu je teprve 19 let, se uvedl velmi dobře.“

V neděli 7. března 2021 čekal závodníky Topforex ATT Investments druhý ze série chorvatských závodů. V jednorázovém závodě Poreč Trophy byli opět mladí cyklisté české profesionální stáje vidět, nejlepší Tomáš Bárta dojel v hromadném dojezdu na 12. místě.

„Dnešní výsledek rozhodně nebereme jako zklamání. Ve velké konkurenci jsme měli v TOP 20 dva zástupce, což hodnotím jako solidní výsledek. Tomáš Bárta byl navíc nejlepší Čech,“ hodnotí závod sportovní ředitel Topforex ATT Investments Petr Kaltofen.

Do nedělního závodu kategorie UCI postavil sestavu: Štoček, Gajdula, Bárta, Hetfleiš, Janoš a Voltr. V nominaci tak byli čtyři mladíci, kteří sbírali zkušenosti. „Petr Hetfleiš bohužel závod z důvodu pádu nedokončil, ale naštěstí mu nic není. Ostatní se s tím poprali statečně, je to pro nás příslib do budoucna,“ dodává Petr Kaltofen.

Závod v Poreči se skládal ze 7 okruhů a byl dlouhý 156 kilometrů. Terén byl poměrně zvlněný, náročnější než čtvrteční Umag Trophy. V závěru cyklisty čekalo kilometrové stoupání, se kterým se v posledním kole nejlépe popasoval Filippo Fiorelli z italského Bardiani před Enriquem Sanzem z Kern Pharma. Tomáš Bárta z Topforex ATT Investments dojel na 12. místě, respektive čtvrtém v kategorii U23, a Matúš Štoček byl v cíli devatenáctý.

Od 11. března budou mladíci z Topforex ATT Investments startovat v etapovém závodě Istrian Spring Trophy. Pro tento třídenní závod bude tým reprezentovat pozměněná sestava: Petruš, Fiala, Klabouch, Tyrpekl, Jakoubek a Camrda.

„Cokoli do TOP 10 pro nás bude skvělé, do TOP 20 je to pro nás pořád uspokojivý výsledek. Za touhle hranicí už bychom se neradovali. Prvořadým cílem je ale jezdit aktivně, chodit do úniků, být vidět, podílet se aktivně na vývoji závodu,“ popsal cíle pro tento závod Petr Kaltofen.

Lapierre Aircode a Xelius týmu Topforex ATT Investments

Už 70 let kombinuje značka Lapierre technologické inovace, design, důraz na detail a zkušenosti z nejdůležitějších soutěžních podniků, aby vyrobila atraktivní a výkonná kola. Lapierre umí nabídnout kvalitní kolo v každém segmentu, od dětských, přes krosová, horská až po silniční kola. Jejich modely jsou i v našem e-shopu dostupné v několika výbavových stupních. Nejvyšší řady silniček pak sedlají i mladí cyklisté z týmu Topforex ATT Investments, kterým se na modelech Xelius, Aircode a Aerostorm letos v srpnu mimořádně daří.