21. 6. 2021

Štoček vicemistrem Slovenska v kategorii Elite a Jakoubek 4. v časovce U23

Bánovce nad Bebravou – První závodní den společného Mistrovství České a Slovenské republiky přinesl radost týmu Topforex ATT Investments, který jezdí na kolech Lapierre. V časovce jednotlivců kategorie U23 dojel Tomáš Jakoubek na čtvrtém místě. Společně s ním měl tým tři své zástupce v TOP 10. V neděli pak exceloval Matúš Štoček.

Sobotní časovka

„Chtěli jsme promluvit do pořadí závodu a naším cílem bylo umístění v TOP 5. Čtvrté místo Tomáše je pro nás příjemným překvapením,“ říká Petr Kaltofen, sportovní ředitel Topforex ATT Investments. V závodě dlouhém 40 kilometrů se umístili v TOP 10 ještě osmý Karel Tyrpekl a desátý Petr Klabouch.

Mistrovství České republiky v silniční cyklistice je jedním z nejvyšších cílů týmu Topforex ATT Investments v této sezóně a byla mu podřízena i příprava v posledních týdnech.

Nedělní ELITE

V neděli čekal cyklisty Topforex ATT Investments hromadný závod kategorie ELITE, dlouhý 227,5 kilometrů. Pro mladé závodníky měl být náročný především jeho délkou. „Na to jsme mysleli a zařadili jsme do závodního programu etapové a jednorázové závody, které měly kolem 200 km,“ řekl před startem Petr Kaltofen.

Nakonec exceloval Matúš Štoček. Stal se vicemistrem Slovenské republiky v kategorii ELITE, když dojel druhý za již legendárním závodníkem Peterem Saganem. Petr Klabouch obsadil 4. místo a Karel Camrda 7. místo v kategorii ELITE.