20. 7. 2021

Slavík na Ghostu slavil na 8. ročníku JBC 4X Revelations!

Závod světové série JBC 4X Revelations se konal 15.-17. 7. 2021 v JBC bikeparku v Jablonci nad Nisou a i 8.ročník této akce se již nyní stal legendárním. Atmosféra byla opět absolutně úžasná a na trati díky mokrým podmínkám probíhaly opravdu souboje loket na loket a to od prvních rozjížděk.

 

Slavík opět triumfoval

Na startovním poli se mimo početného českého zastoupení objevili také jezdci z Nového Zélandu, Velké Británie, Německa nebo třeba Slovinska či Holandska a rozhodně si nic nedali zadarmo a předjížděcích manévrů a pádů tentokrát bylo k vidění opravdu hodně. S tratí si však i letos nejlépe poradil organizátor závodu a oficiální jezdec GHOST v jednom Tomáš Slavík a dokázal tak po ostrém souboji v první zatáčce udržet první pozici až do cíle a vyhrát tak již po osmé v řadě. Pro stříbrnou medaili si dojel elitní francouzský závodník Adrien Loron, třetí flek obsadil lokální rider Petr Pala, který exceloval hlavně v semifinále, kdy zaútočil na vítěze závodu Tomáše Slavíka, který ho však na posledních pár metrech zvládl předjet. Na čtvrtém místě se umístil český závodník a mladá naděje z Jeseníků Mikuláš Nevrkla.

Výsledky MUŽI JBC 4X Revelations:
1.Tomáš SLAVÍK
2. Adrien LORON
3. Petr PALA
4. Mikuláš NEVRKLA
5. Erik EMMRICH

 

Lukáš WagneterPetr Zbranek
Zdroj foto: Lukáš Wagneter & Petr Zbránek

 

Dětský závod

V pátečním dětském závodě Revelations KIDS event si pak pro první příčku v kategorii KIDS do 12ti let dojel bedřichovský Jiří Eduard Žmolík, kategorii 13-16 let pak ovládl Jan Kuhn. Všem našim mladým nadějím gratulujeme a jsme rádi, že je fourcross i na tak těžké trati, jako je ta na JBC 4X Revelations, baví. Všichni se už těší na další ročník závodu, který se uskuteční 16. července 2022 už po deváté v Jablonci.