3. 3. 2023

Kelemen osmý na Trofej Umag v Chorvatsku

První skupina cyklistů ATT Investments zahájila sezónu ve středu v Chorvatsku při Trofej Umag. Oproti tradici se podařilo odjet trojici jezdců a utkat se o vítězství. Třináct sekund za nimi dorazil početný peloton, z něhož na páté pozici dospurtoval Pavel Kelemen, takže mu v konečném účtování patřilo osmé místo a tři UCI body.

 

Chladný a deštivý závod

Trofej Umag se jela za nepříliš vlídného počasí. Bylo chladno a dojíždělo se na dešti. V třiceti týmech spousta mladých kluků, všichni natěšení na první závod. Takže zběsilejší průběh a hodně pádů. V hromadném pádu hned v prvním okruhu zůstal mezi jinými Jirka Petruš, závod jako řada dalších z toho pádu nedokončil, důležité je, že je zdravotně v pořádku.

Už v prvním kole odjela dvojice závodníků, kterou se ale podařilo v předposledním okruhu dojet. Jenže 17 km před cílem atakovali další tři jezdci a svůj náskok uhájili až do cíle.

"Celý závod se mi jelo dobře. Posledních pět šest kilometrů jsme byli s Mikelem dobře zabudovaní vepředu, ale přes poslední kruháče to byl velký blázinec. Na tom posledním jsem jel v lajně kolem pátého místa a vypadalo to dobře připravené, ale vjeli do mě dva borci tak, že jsme jen tak tak nelehli. V cíli to stačilo na páté místo ve spurtu balíku," řekl k průběhu závodu a jeho koncovce Pavel Kelemen.

 

Att Investments Cycling

 

Sázka na jednu kartu

Výsledek Pavla komentoval sportovní ředitel Jaromír Friede: "Na první závod páté místo ve spurtu hlavní skupiny považuju za velmi slušné." A k aktivitě týmu dodal: "Byli jsme domluveni, že pojedeme na finiš. Když v závěru odjela trojice, trošku nám chyběl právě Jirka Petruš. Ale i tak jsme neměli v plánu být těmi, kteří případný únik budou sjíždět nejaktivněji ze všech. Měly se o to postarat jiné týmy s naší pomocí. My vsadili na jednu kartu a tou byl spurt."