18. 7. 2022

Kašpar 3. na MČR U23, Bárta vítězem etapy na Gemenc Grand Prix

Cyklisté ATT Investments, kteří věkově nepřekročili hranici 23 let, v sobotu startovali na Společném Mistrovství České a Slovenské republiky v kategorii U23. Jan Kašpar vybojoval 3. místo. V sobotu a neděli skupina věkově starších závodila v Maďarsku. Tomáš Bárta po sobotním 4. místě v neděli druhou etapu Gemenc Grand Prix vyhrál a konečně se letos po několika druhých a třetích místech dočkal prvenství.

Na Mistrovství ČR a SR se představila sestava Jan Kašpar, Karel Camrda, Michal Rotter, Jakub Havrlant, Petr Hetfleiš a Daniel Sporysch. Na profilově mimořádně náročném okruhu s centrem v České Třebové, který cyklisté absolvovali sedmkrát a najeli celkem 150 kilometrů, se na bronzový stupínek za vítězného Petra Kelemena z Tudo Pro Cycling Team a druhého Jakuba Ťoupalíka z Elkov-Kasper postavil Jan Kašpar.

„Závod byl náročný svým převýšením a poměrně silným větrem. Ve třetím okruhu jsme vyprovokovali únik deseti cyklistů, kteří pak stíhali osamoceně jedoucího Kelemena. Kromě mě byl v této skupině z ATT Investments také Karel Camrda. Skupina se postupně redukovala, až se mi podařilo osamostatnit se společně s Ťoupalíkem a rozdat si to o druhé místo. Bohužel úspěšnější byl soupeř,“ řekl k závodu Jan Kašpar, který k vítězné etapě a celkovému prvenství na RBB Tour přidal potřetí 3. místo. Předešlá dvě vybojoval na závodech Českého poháru ŠKODA CUP 2022 ve Velké Bíteši a v závodu Brno-Mikulov-Brno. Čímž se dostal do čela průběžné klasifikace tohoto nejvýznamnějšího domácího seriálu.

Připomínáme, že ŠKODA CUP 2022 se skládá z pěti podniků a před posledními dvěmi ovládají všechny čtyři vyhlašované soutěže cyklisté ATT Investments. Absolutní i do 23 let Jan Kašpar, nejlepšího nováčka Matěj Stránský a nejlepší jsou i v soutěži týmů!

Skupina věkově starších v sestavě Tomáš Bárta, Matúš Štoček, Jiří Petruš, Tomáš Jakoubek, Mika Heming a Karel Tyrpekl závodila v Maďarsku na dvouetapovém Gemenc Grand Prix (2.2). Jezdci ATT Investments se tu utkali s národními, kontinentálními i klubovými celky z Maďarska, Polska, Itálie, Nového Zélandu, Nizozemska, Norska, Rakouska, USA a několika dalších zemí. A vedli si nadmíru úspěšně.

Jen mírně zvlněný profil vyhovoval sprinterům a obě etapy také skončily hromadným dojezdem. V první etapě ještě skončil Tomáš Bárta bezprostředně pod stupni vítězů, ale druhou etapu už vyhrál!

K dvěma druhým a třetím místům a třem čtvrtým z dosavadního průběhu této sezóny tak konečně přidal premiérové vítězství!

"Po tom, co se to na větru zpočátku závodu nadělilo, jsem se soustředil na sprinterskou prémii a tu se mi podařilo vyhrát. Na druhé prémii bral 2. místo Matúš Štoček. V samotném závěru jsme se perfektně poskládali, kluci mi připravili výbornou pozici, na poslední dvoustovku mi to rozjel Jirka Petruš a pak už jsem naskočil na kostky a cítil, že by to mělo vyjít, protože jsem se cítil opravdu silný. Jsem rád, že jsem to konečně prolomil a vyhráli jsme," řekl po vítězné etapě Tomáš Bárta.

Tím, že kluci byli po oba dny aktivní nejen v koncovce, ale v průběhu obou etap, posbírali i cenné vteřinky do konečného pořadí, stejně jako i do dalších soutěží. Konečná bilance tedy obsahuje kromě vítězné etapy také celkové 2. místo Tomáše Bárty za vítězným Novozélanďanem Lukem Mudgwayem z Bolton Equities Black Spoke, celkové 6. místo Miky Heminga a 8. Matúše Štočka. Tomáš Bárta byl navíc 2. v bodovací soutěži, Tomáš Jakoubek 3. ve vrchařské, Mika Heming taktéž 3. v soutěži mladých jezdců a ATT vyhrálo soutěž týmů!

Výsledky nejen z tohoto víkendu potěšily pochopitelně i manažera a majitele týmu Radima Kijevského: "Sezóna zatím probíhá velmi dobře. Výsledkově se daří, tolik UCI bodů jako letos jsme nikdy předtím neposbírali. Je vidět, že tým zraje, řada kluků letos přerostla kategorii U23 a posbírané zkušenosti a kvalitní příprava nese ovoce. V podstatě nám letos nevyšel pouze jeden závod, jímž bylo mistrovství republiky, což byl pro nás sice hodně důležitý závod, ale jeden závod sezónu nedělá. Stále máme hodně mladých kluků včetně těch, co jsou nováčky mezi muži, což se samozřejmě musí občas projevit, ale tým jako celek funguje velmi dobře, takže se můžeme do další části sezóny dívat s optimismem."