7. 10. 2021

Karel Camrda ovládl ŠKODA CUP, Topforex nově kraluje i českým týmům

Mladá Boleslav, 2. října 2021 – V posledním závodě sezóny cyklisté stáje Topforex ATT Investments dosáhli dlouhodobých cílů, vytyčených týmovým vedením. Karel Camrda se může nově pyšnit trofejí pro celkového vítěze ŠKODA CUPU v kategorii do 23 let a Topforex ATT Investments udržel vedení v celkové klasifikaci týmů a dosáhl tak premiérového triumfu v české seniorské soutěži.

Poslední závod českého poháru

„Poslední závod Českého poháru byl třešinkou na dortu v už tak úspěšné sezóně,“ hodnotí letošní poslední představení svých svěřenců sportovní ředitel Petr Kaltofen. „Chtěli jsme před konkurencí uhájit první místo v kategorii do 23 let i v týmové soutěži, což nám vyšlo. Velmi si našich výsledků, které jsme vybojovali v silné konkurenci, ceníme a po krátkých oslavách se začneme s pokorou připravovat na příští rok,“ dodává.

Sedmý závod ŠKODA CUPU se jel ve velmi rychlém tempu. Trasa dlouhá 105 kilometrů se skládala z 35 okruhů. V čele závodu se střídaly ujeté skupiny, kdy v nejdelším úniku měl Topforex ATT Investments své zastoupení v podobě Matúše Štočka, který pak dojel na 4. pozici, následovaný pátým Tomášem Bártou. V kategorii U23 to znamenalo, že Topforex pódium ovládl úplně, když se za vítězným Štočkem a stříbrným Bártou radoval z bronzu Petr Klabouch.

Hlavním cílem závodu však bylo udržet celkové první místo Karla Camrdy v kategorii do 23 let, což se povedlo, na stupních vítězů ho navíc doplnil jeho týmový kolega Karel Tyrpekl, který se v celkovém pořadí umístil na 2. místě. Topforex ATT Investments zároveň nově kraluje soutěži týmů, když udržel náskok před Elkov Kasper Czech Cycling Team a Tj Favorit Brno.