Sleva 15 % na tretry a boty na kolo. Do konce akce zbývá jen:

  17. 4. 2023

Jakoubek na Lapierre čtvrtý na Slezanskim Mnichu v Polsku

Slezanski Mnich je tradiční polská jednorázovka, kam obvykle směřuje početná česká cyklistická výprava. Ani letošek nebyl výjimkou. V silné domácí konkurenci se tu objevily dresy ATT Investments, Elkov-Kasper, Tufo Pardus Prostějov, ČEZ Cyklo Team Tábor či CK Příbram Fany Gastro. Závodilo se hodně, ale nakonec závod vyústil do hromadného spurtu. Za třemi polskými sprinterskými specialisty skončil na čtvrtém místě Tomáš Jakoubek z ATT Investments.

 

Tradičná polská jednorázovka

ATT Investments do Polska poslalo sestavu Karel Camrda, Tomáš Jakoubek, Jan Kašpar, Jiří Petruš, Matěj Stránský a Michal Schuran. Jelo se na 31 km dlouhém okruhu s jedním 2,5km stoupáním o 5% sklonu. Důležité bylo i to, že závěr se odehrál také ve stoupání, byť mírnějším.

Hned v prvním okruhu odjeli tři domácí jezdci, a tudíž většina práce na sjíždění připadla cyklistům ATT Investments. Což se po jednom okruhu podařilo. Závodilo se i nadále, především přes kopec, ale žádná skupina nezískala významnější náskok. Až v posledním čtvrtém okruhu se podařil únik další trojice jezdců, v němž se vedle dvou domácích ocitnul i Michael Boroš z českého konkurenčního Elkov-Kasper a bylo tedy opět na jezdcích ATT Investments, aby se postarali o sjetí. I tentokrát byli úspěšní.

 

ATT Investments

 

V cílovém stoupání se startovní pole celkem nadělilo, ale nebylo tak těžké, aby ho nezvládli čistokrevní sprinteři. Nejlépe to rozjeli borci Voster ATS pro Patryka Stosze, ale těsně na pásce ho přespurtoval Bartolomiej Proc (Santic-Wibatech). Třetí skončil Tomasz Budzinski (HRE Mazowsze) a na čtvrté pozici dokončil Tomáš Jakoubek. Hned za ním projel cílovou čárou Šimon Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor), sedmý byl Daniel Mráz (Elkov-Kasper) a devátý Richard Holec (Tufo-Pardus Prostějov).

"Na Tomáše se v závěru jelo proto, že šlo o silovější spurt a on si do něj věřil. Myslím, že v konkurenci polských sprinterů dosáhl maxima možného," komentoval výsledek svých svěřenců Petr Kaltofen. „Můj sprint byl vlastně záložní plán. Na špici pelotonu ale pracovalo ATT a únik dojeli kousek před cílem,“ řekl k závěru Daniel Mráz.

ATT Investments má sice rychlejší závodníky, ale ti po víkendu odjíždějí na etapový závod Belgrade Banjaluka, kde se podle profilu etap dá předpokládat, že sprinteři budou mít žně. Druhá skupina, kterou budou tvořit i ti, co dnes závodili v Polsku, se představí o nadcházejícím víkendu v Krásné Lípě a České Kamenici na dvou pohárových závodech ŠKODA CUP 2023.