22. 8. 2022

Další úspěšný týden cyklistů z ATT Investments

Na čtyřetapovém závodě Baltic Chain Tour kategorie 2.2 UCI byli cyklisté ATT Investments hodně vidět. Především Mika Heming obsadil konečné 3. místo v nejcennější soutěži jednotlivců. Matúš Štoček získal zelený dres nejaktivnějšího závodníka. A konečně Mika Heming a Tomáš Bárta získali dvě pódiová umístění v jednotlivých etapách. A korunkou na dortu je nedělní mistrovský titul v časovce družstev.

Největšími soupeři sestavy Tomáš Bárta, Mika Heming, Petr Klabouch, Jiří Petruš, Daniel Sporysch a Matúš Štoček byly v Estonsku kontinentální týmy, zálohy Pro Teams belgického Alpecin-Deceuninck a norského Uno-X a také reprezentace Estonska, v jehož sestavě byl nejznámější postavou Martin Laas, sprinter World týmu Bora-hansgrohe.

O většině podstatného se rozhodlo hned v první etapě. Odjela totiž 20 členná skupina, kde měly všechny silné týmy zastoupení, takže peloton nakonec rezignoval a přijel s velkou ztrátou. V uniknuvší skupině byli i dva zástupci ATT Investments Mika Heming a Tomáš Bárta. Ten však kvůli defektu ze skupiny vypadl.

Mika Heming zužitkoval výbornou formu, nezaváhal, když se skupina dále dělila, a nakonec spurtoval ze sedmičky nejlepších na 2. místě. Toto pořadí mu pochopitelně patřilo i v průběžné klasifikaci.

Druhá etapa patřila Matúši Štočkovi. Strávil 120 km v úniku, v němž vystřídal několik partnerů, a nakonec s tím posledním, který jeho tempu stačil, byli pohlceni pelotonem pouhé 3 km před cílem. Naprázdno však nevyšel. Získal díky vyhraným prémiím zelený dres nejaktivnějšího jezdce.

V třetí etapě se blýskl Tomáš Bárta 3. místem v těsném spurtu početného pelotonu. Čtvrtou etapu, stejně jako druhou, vyhrál Martin Laas. Když k tomu přidáme ještě jeho 2. místo ve třetí etapě, na poslední možnou chvíli přeskočil Miku Heminga v konečné klasifikaci. Takže Miku porazili jen dva borci z týmu Estonska. Vítězem se totiž stal Rait Ärm, jezdící za záložní tým World týmu Groupama-FDJ.

Matúš Štoček si zelený dres pohlídal v průběhu dalších etap tak, že už mu ho nikdo nedokázal sebrat.

Z Estonska si cyklisté ATT Investments odvezli 29 UCI bodů. "Celý etapák hodnotíme určitě kladně. Třetí místo v celkovém pořadí považujeme za velký úspěch. Navíc i projev týmu, který měl průběh závodu vždy pod kontrolou, aniž bychom museli hasit nějakou nepříjemnou závodní situaci, se mi hodně líbil," zhodnotil výsledky a přístup jezdců k závodu sportovní ředitel ATT Investments Petr Kaltofen.

Tomáš Jakoubek, Jan Kašpar, Michal Rotter a Karel Tyrpekl tvořili čtyřčlennou sestavu, jež nastoupila na start Mistrovství České republiky v časovce družstev. Jelo se na 45 km v Židovicích u Roudnice nad Labem. Tým ATT Investments nenašel přemožitele a vyhrál s naprostým přehledem. A to i přesto, že je v průběhu závodu zbrzdil defekt Jana Kašpara.

Startovní pole nebylo sice početné, ale to není problém startujících, jako spíše těch týmů, kterým nestálo za to mistrovského závodu se zúčastnit.