29. 8. 2022

Bárta vítězem Velké ceny Hradce Králové. Jakoubek čtvrtý v Rakousku

Hlavní aktiva cyklistů ATT Investments z neděle 28. srpna jsou vítězství Tomáše Bárty při Velké ceně Hradce Králové a 4. místo Tomáše Jakoubka při 6. dílu rakouského poháru ÖRV.
Tradiční kritérium v Hradci králové ovládl s přehledem ve spurtu pětičlenné skupiny Tomáš Bárta z ATT Investments. Na druhé místo odsunul Adama Ťoupalíka z Elkov Kasper a na třetí Vojtěcha Kmínka z Favoritu Brno.

Česko

Jelo se na zhruba 1,5 km dlouhém okruhu celkem 35x. Už ve 4. okruhu odjela pětice závodníků, v níž byli kromě těch, co se umístili na stupních vítězů, ještě Jan Brňák ze Sparty a Martin Boubal z Hello CTW.
Na startu se sešlo kolem 35 závodníků. ATT Investments reprezentovala pětice Tomáš Bárta, Jiří Petruš, Daniel Sporysch, Petr Hetfleiš a Jakub Havrlant.

Situace, kdy odjela skupina v popsaném složení, pochopitelně nejvíc vyhovovala týmu ATT Investments, jelikož Tomáš Bárta byl papírově jasným favoritem do případného spurtu. Proto ostatní závodníci ATT Investments hlídali počínání hlavní skupiny s cílem zabránit tomu, aby se na situaci něco podstatného změnilo. A to se jim také podařilo.

Tomáš Bárta neměl sebemenší problém prosadit se v koncovce proti svým soupeřům, spurt zahájil za Adamem Ťoupalíkem a přesvědčivě zvítězil.

Rakousko

Šestý díl z osmidílného seriálu rakouského poháru v silniční cyklistice se odehrál na 10,8 km dlouhém okruhu se startem a cílem v Ranshofenu, obce bezprostředně sousedící s Branau am Inn, městu ležícím na hraniční řece s Německem zhruba 130 km JZ od hranic s Českou republikou.

Okruh to byl zvlněný, převýšení činilo malinko přes 100 výškových metrů. Jelo se 13 okruhů, celkem tedy 140 km. V každém třetím okruhu se soutěžilo o body do soutěže aktivity. Konec okruhu se nacházel na vrcholu několik set metrového prudkého výjezdu a v něm se rozhodlo o vítězi.

Na start závodu se postavili z českých závodníků pouze Daniel Turek z týmu Felbermayr Simplon Wels, vedoucí muž celého seriálu, a sedmička ATT Investments ve složení Karel Tyrpekl, Karel Camrda, Michal Rotter, Petr Klabouch, Tomáš Jakoubek, Jan Kašpar a Michal Schuran (na dolním snímku zleva).

Celý den pršelo, přesto se jelo rychle, průměr se pohyboval kolem 45 km/hod. Hodně se nastupovalo, zvláště na úseku širokém sotva na jedno auto, který tvořil zhruba čtvrtinu trati. Občas odjela zajímavá skupina, ale silné domácí týmy Felbermayr, Tirol a Hrinkow si všechno pečlivě hlídaly.

Teprve dvě kola před koncem se podařilo po cílovém kopci odjet osmi lidem a ti se nakonec utkali o vítězství. Na hrubou sílu do prudkého výjezdu se ukázal nejlepší Daniel Turek. Dan od prvního závodu, který vyhrál, vedl tento seriál závodů a dnes tedy svůj náskok ještě navýšil.

"Naši kluci měli závod pod kontrolou, byli u všeho podstatného. Čtvrté místo není špatné, ale ani velký úspěch. Takže za nás přiměřená spokojenost," řekl sportovní ředitel ATT Investments Petr Kaltofen.

Podle zatím oficiálně nepotvrzené informace, právě Daniel Turek by měl být jednou z posil ATT Investments pro příští rok.