Sleva 15 % na tretry a boty na kolo. Do konce akce zbývá jen:

  25. 2. 2022

ATT Investments se chystá na první závody do Chorvatska a Řecka

Pardubice, 25. února 2022. Příprava je vždy jedna věc, závody věc druhá. Kvalitní příprava je nutnou a důležitou, nikoli však jedinou podmínkou pro úspěch v závodech. Zimní příprava cyklistů ATT Investments proběhla bez potíží, kvalitně a podle předem připraveného plánu. 2. března se část 15členného týmu postaví na start prvního letošního závodu Trofej Umag (1.2). A to už se tedy pojede naostro.

Poslední společnou přípravou byl 14denní kemp ve Španělsku, z kterého se kluci vraceli do svých domovů po celé České republice v neděli 20. února.

„Odtrénovali jsme vše, co jsme si naplánovali. Kluci se už těší na závodní nasazení, jejich motivace je hodně vysoká. Jako parta působí velmi dobře. Věříme, že se kvalitní příprava odrazí i na výsledcích,“ okomentoval výstupy z posledního soustředění, které proběhlo na pobřeží Costa Blanca a hlavně v horách, jež se tu zdvíhají téměř od vodní hladiny, sportovní ředitel Petr Kaltofen.

Vedení týmu i s ohledem na poznatky z kempu, kde si mj. dělali kvalifikovaný obrázek o aktuální výkonnosti, ale pochopitelně i s ohledem na charakter závodů, které tým čekají v průběhu března, rozčlenili závodníky na dvě skupiny.

Jedna skupina odcestuje do Chorvatska a Slovinska, druhá na řecký Rhodos. V Chorvatsku je čeká 2. března Trofej Umag, 6. března Trofej Poreč a od 10. do 13. března etapový závod Istrian Spring Trophy. Následně se tato skupina přesune do sousedního Slovinska, kde 20. března absolvují GP Slovenian Istria.

Ve všech případech jde o závody kategorie .2, tzn. nejnižší UCI úrovně. Ovšem obvykle se zde schází velmi dobrá konkurence, hlavně mladých a na začátku sezóny mimořádně nabuzených jezdců, takže stres v závodě tu bývá o něco vyšší než je standard.

„V Chorvatsku by měly hromadným spurtem končit obě jednorázovky i dvě ze tří etap Jarní ceny,“ konstatoval Petr Kaltofen, což byl také jeden z důvodů, jak byl tým rozdělen.

Kapitánem bude zkušený Michal Schuran a do spurtů se pojede na Tomáše Bártu. S nimi budou ve skupině mladší závodníci z letošní soupisky. Koučovat je bude Jaromír Friede.

Po chorvatsko-slovinské misi se tato skupina vrátí do Čech, kde 27. března bude závodit v domovině týmu při Kritériu Pardubice, aby se druhý den postavila na start české klasiky a prvního závodu Českého poháru Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš.

Druhá skupina, kterou tvoří spíše zkušenější závodníci, kteří mají potenciál být konkurenceschopní v klasikářském a kopcovitém terénu a mezi než patří např. Karel Camrda a Karel Tyrpekl, začne 12. března na Rhodosu dvoudenním etapákem South Aegean Tour. 

O týden později 20. března bude následovat International Rhodes GP a svůj řecký závodní program zakončí ve dnech 24. – 27. března čtyřdílným etapovým závodem Tour of Rhodes. V Řecku povede tým v roli sportovního ředitele Petr Kaltofen a všechny závody mají přidělenu také kategorii 2.

K ambicím poznamenal Petr Kaltofen: „Je vždy těžké určovat ambice před prvními závody, ale určitě bychom chtěli na obou frontách zabojovat o první letošní UCI body, tedy pořadí do TOP 10. Na základě porovnání testů z loňska jsou kluci připraveni minimálně stejně kvalitně, ale spíše lépe.“