Sleva 15 % na tretry a boty na kolo. Do konce akce zbývá jen:

  7. 2. 2022

ATT Investments odlétá na druhý týmový kemp do Španělska

Praha, 05.02.2022; TZ | Po dvou soustředěních na českých horách, prosincovém kempu ve španělské městě Altea v provincii Alicante a lednovém představení týmu v prostorách Merdes-Benz Praha přichází od neděle 6. února na řadu poslední fáze předzávodní přípravy. Zázemí budou mít cyklisté českého kontinentálního týmu stejně jako v prosinci v hotelu Cap Negret.


Příprava podle představ

Příprava dosud probíhá podle představ. Zatím vše bez podstatných komplikací. Což je důležité směrem k prvním ostrým startům, jimiž bude série březnových závodů v Chorvatsku a v Řecku, a které odstartuje 2. března Trofej Umag (1.2). Ta přijde na řadu necelých 14 dnů po skončení španělského kempu. A právě španělské soustředění určí konečnou podobu sestav ATT Investments do obou destinací, jelikož s navýšením počtu závodníků tým vytvořil podmínky pro realizaci dvou souběžných programů.

Zahraniční závodní program se postupně stále zřetelněji rýsuje, nově se podařilo vyjednat účast na jednorázových závodech v Belgii a Nizozemsku. V těchto případech se dá očekávat velmi slušná konkurence především development týmů, obvykle záložních týmů špičkových sestav, nabitých ambiciózními mladíky, z nichž řada následně přestupuje do nejvyšších pater světové cyklistiky. Příkladem za všechny může být 19letý Arnaud De Lie, s nímž cyklisté ATT Investments ještě loni na sklonku léta poměřovali síly na Okolo jižních Čech a jenž před několika dny vyhrál v dresu Lotto-Soudal poslední podnik Challenge Mallorca v konkurenci řady World týmů.

Jelikož jde ve Španělsku o finální část přípravy, bude se druhý kemp od toho úvodního lišit. Smyslem je i tentokrát najet kvalitní kilometry v příznivých klimatických podmínkách, ovšem s tím rozdílem, že dojde k zařazení většího počtu intenzit. Krom toho jednotliví závodníci budou mít trénink uzpůsoben aktuální výkonnosti na základě provedených laktátových testů, věku a zaměření.

Pouze Matěj Stránský se k týmu připojí až v druhém týdnu soustředění. Důvodem je to, že absolvoval kompletní cyklokrosovou sezónu, kterou zakončil účastí na mistrovství světa v USA. Matěj se před MS vyjádřil v tom smyslu, že do dvacítky bude spokojen, „snem“ bylo umístění do patnáctky. Výsledkem bylo 22. místo.

„Matěj jel v kategorii U23 prvním rokem, a to je vždy velmi těžké prosadit se. Dokázal velmi dobře zachytit začátek závodu, ke konci už mu ale lehce ubývaly síly. Věříme, že po kvalitní silniční sezóně a adaptaci na délku závodu, bude příští rok bojovat o lepší umístění,“ zhodnotil Matějův výkon a výsledek sportovní ředitel ATT Investments Petr Kaltofen.

 

Od neděle v Alicante

Ostatní kluci absolvovali první část zimní přípravy. Ti, co už nemají školní povinnosti, odjeli do Španělska s předstihem a odtrénovali spoustu hodin v ideálních klimatických podmínkách teplot kolem 20 °C především v základní a silové vytrvalosti. Nyní tedy volně naváží účastí na oficiálním kempu. Druhá skupina odlétá do Alicante v neděli.

„Doma trénovali závodníci, kteří měli školní povinnosti. Kombinovali trénink venku a na trenažeru, podle aktuálního počasí. Rovněž zařazovali posilovnu a běžky. Podstatný hendikep by mít neměli, jen jim možná bude trvat dva tři tréninky, než se rozjedou,“ zhodnotil perspektivy srovnání výkonnostní úrovně Petr Kaltofen.

Příprava je jedna věc a je velmi důležitá, ovšem rozhoduje, jak se jí podaří přetavit do výsledků na závodech. Cyklisté jsou sice průběžně testováni, ale ne vždy výsledky testů musí odpovídat výsledkům závodním. Teprve ty ukáží, jak na tom kdo z nich skutečně je.

„Vždycky nám záleží na výsledku a úspěšný start do nové sezóny je vždy motivace do další práce celého týmu. Samozřejmě chceme být na závodech vidět, nejedeme se jen zúčastnit, ale poprat se o co nejlepší výsledek,“ shrnul týmové ambice nejen pro první jarní závody Petr Kaltofen.