Extra sleva 10 % na camping výbavu zde. Slevový kód platí jen:

25. 7. 2022

ATT Investments: Jeden víkend, třikrát pódium

Tým ATT Investments o uplynulém víkendu závodil na třech Velkých cenách. Při Grand Prix Maďarska obsadil Mika Heming 5. a Karel Camrda 6. místo. Při Grand Prix Slovenska Matúš Štoček 4. a Mika Heming 9. místo a ve Slovinsku při Grand Prix Kranj Tomáš Bárta 2. místo. Sbírku letošních UCI bodů rozšířili o dalších 48 bodů.

Velká Cena Maďarska

Třetí díl seriálu jednorázových závodů Visegrad 4, Velká Cena Maďarska, nebyla profilově náročná s výjimkou jejího závěru. Ten vedl přes strmý dlážděný přibližně kilometrový kopec ke klášternímu komplexu v městě Pannonhalma. A závodníci ho museli v poslední desítce kilometrů absolvovat dvakrát.
Na startu se sešlo celkem 155 cyklistů v 28 týmech a 17 národností. ATT Investments reprezentovali Michal Schuran, Jan Kašpar, Karel Camrda, Tomáš Jakoubek, Matúš Štoček a Mika Heming.

V první fázi závodu se sice vytvořil tříčlenný únik, ale byl sjet před závěrečnou částí závodu. V cílovém kopci se také rozhodlo o výsledku závodu. Nejrychleji v cíli byl Adam Ťoupalík z Elkov-Kasper před Italem Thomasem Pesentim z Beltrami TSA – Tre Colli a Barnabásem Peákem z Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux, startujícího v dresu maďarské reprezentace.

Z ATT Investments se nejlépe umístili Mika Heming na 5. a Karel Camrda na 6. místě. V druhé desítce dokončili další dva jejich týmoví kolegové 14. Tomáš Jakoubek, 18. Michal Schuran. Takový počet závodníků v první dvacítce měl pouze Elkov-Kasper a ten také v součtu času prvních tří závodníků každého týmu byl jako jediný lepší než ATT Investments.

"Samozřejmě pódium by bylo hezčí, ale kluci pracovali celý den velmi dobře. Zítra na Slovensku máme další šanci," řekl po závodě Petr Kaltofen, sportovní ředitel ATT Investments.

Velká cena Slovenska

V neděli se stejná sestava postavila na start závěrečného podniku Visegrad 4 Grand Prix Slovakia. Na mimořádně profilově náročném okruhu se do cíle dostala přibližně jen čtvrtina startovního pole. Byla mezi nimi kompletní šestice ATT Investments, což se nepodařilo žádnému z 23 týmů, které do závodu odstartovaly.

Jezdci ATT Investments si vedli v závodě mimořádně aktivně. V prvním vážném úniku čtyř cyklistů z nejsilnějších celků Elkov-Kasper, Voster ATS a HRE Mazowsze byl také Mika Heming. Bohužel ho postihl defekt, takže z úniku vypadl, na což musel ATT Investments reagovat a postaral se o to, že byl únik dostižen.

V dalším taktéž čtyřčlenném úniku, kde měly své zastoupení stejné týmy, pouze v jiném složení, pracoval aktivně Matúš Štoček. Tato skupina byla posléze dojeta pěti dalšími závodníky a tato devítka se utkala o konečné vítězství.

První v cíli byl Ital Thomas Pesenti před Adamem Ťoupalíkem, kteří přijeli do cíle o 46 sekund dříve než trojice s Matúšem Štočkem. V této skupině odmítl střídat Jakub Ťoupalík, čehož pak využil k zisku 3. místa. Matúš Štoček tak přišel jen těsně o místo na stupních vítězů.

Na 9. místě dokončil Mika Heming a v druhé desítce ještě 11. Jan Kašpar, 14. Michal Schuran a 17. Karel Camrda. Což v součtu časů prvních tří znamenalo opět druhou nejlepší pozici ze všech zúčastněných týmů.

Velkou cenou Slovenska skončil letošní seriál závodů Visegrad 4. Vyhrál ho Adam Ťoupalík před Jakubem Kaczmarkem (HRE Mazowsze) a Mikou Hemingem. Vyhlašovali se i nejlepší závodníci jednotlivých zemí Visegrad 4 a nejlepším Slovákem se stal Matúš Štoček.

Grand Prix Kranj

V neděli druhá skupina závodníků ATT Investments ve složení Jiří Petruš, Petr Klabouch, Tomáš Bárta, Karel Tyrpekl, Michal Rotter a Jakub Havrlant se zúčastnila Grand Prix Kranj.

Startovní listina obsahovala 21 týmů. Z nich jeden, Novo Nordisk, má statut Pro Teams. Pak tu bylo 13 kontinentálních a zbytek klubové týmy. Z kontinentálních tu bylo 5 italských, 4 rakouské 2 slovinské a 2 české, s ATT Investments ještě Elkov-Kasper.

Závodilo se na technicky náročném městském 12km okruhu za vysokých teplot a pod žhnoucím sluncem. Závod, při němž docházelo k hodně pádům a který měl vysoký rychlostní průměr, nakonec dospěl do hromadné koncovky.

"Chtěli jsme kontrolovat závod, bohužel se podařilo odjet čtyřem lidem, kde jsme nikoho neměli, což nebylo zcela uspokojující. Ale podobně na tom bylo více týmů, takže se skupinka sjela. Pak už jsme vše směřovali do závěrečného spurtu na Tomáše Bártu," řekl k závodu sportovní ředitel ATT Investments Jaromír Friede.

"Závěrečná pětistovka se nepříjemně zvedala. Jirka Petruš mi to jako obvykle výborně rozjel, do posledního kilometru jsem najel z třetí pozice. Hned od úpatí stoupání to rozjel Peron z Novo Nordisk, já chytil asi 10 metrů kvůli Italovi, který jel mezi námi. Když jsem ho přeskočil, tak jsem nebyl v háku, takže jsem to jel spíše tempově se snahou vydržet až nahoru a v poslední stovce jsem začal sprintovat, ale už jsem nebyl schopnen ten původní rozdíl dolepit. Spokojenost tak napůl. Už je těch druhých míst docela dost. Teď míříme na Dookola Mazowsza a doufám, že tam nějakou etapu vyhraju," popsal finiš závodu Tomáš Bárta.

Víkend přinesl týmu ATT Investments dalších 48 UCI bodů.