7. 6. 2021

VIDEO: Vítězná jízda Tomáše Slavíka. Titul mistra ČR v městském DH obhájen

Letošní ročník MČR v městském sjezdu se přesunul do Dačic, které jsou každý rok highlightem sezóny urban DH závodů nejen kvůli trati, ale taky kvůli skvělé atmosféře! Jezdci, organizátoři a fanoušci mysleli, že letos o tuto atmosféru přijdou, ale díky zmírnění vládních opatření si všichni mohli užít pravou vše, co tohle místo proslavilo. Letos byl u toho i Tomáš Slavík a dres mistra ČR z roku 2020 dokázal obhájit!

 

Dačice slovy vítěze

"Letos je to pro mě druhej závod. První jsme jeli v Polsku, bez diváku, pršelo... bylo to takový smutný. V Dačicích jsem závodil poprvé a slyšel jsem samou chválu, takže jsem se hodně těšil, ale že to bude taková paráda jsem nečekal. Prostředí i trať se mi hrozně líbilo. Trať měla jen lehce pod minutu, ale i tak se na ní člověk dokázal pěkně vyřádit a vyždímat. Musím říct, že když jsem při první finálové jízdě vjel do "kotle" u fontány, tak jsem málem spadl z kola! Řev, fandění, ruce v cestě... no bomba! Tohle mi strašně chybělo a zjistil jsem, že to potřebuju k pořádným výkonům! Ježdění jsem si celý den vyložene užíval a v tréninku lítal nahoru dolů jak blázen bez ohledu na to, jestli budu unavenej nebo ne. Nakonec jsem v obou finálových jízdách vyhrál a podařilo se mi obhájit titul mistra ČR v městským sjezdu z roku 2020! Díky moc organizátorům v Dačicích za skvěle připravenej závod, Sašovi Sidorovi za srdíčko, který do toho dal a v neposlední řadě všem divákům, kteří nás hnali do cíle! Díky moc, užil jsem si to na 100%!"

 

 

Sezóna pokračuje v Innsbrucku

Nyní Tomáše čeká 10 dní pauza a pak první závod světové série Crankworx v Innsbrucku, kde bude závodit v disciplínách Dual Slalom a Pumptrack! Pro více info sledujte sociální sítě: 

www.tomasslavik.com
www.instagram.com/tomasslavik63
www.facebook.com/tomslavik63