9. 7. 2018

Velmi lehká a neskutečně odolná duše Tubolito v prodeji

Tubolito založili jako startup dva inženýři v Německu v roce 2017. Předtím se coby výrobci reproduktorů věnovali vývoji extrémně lehkých a odolných membrán. Jako nadšené bikery je napadla myšlenka revoluce 100 let staré duše vyrobené z gumy.

Díky použití high-tech termoplastů v kombinaci s unikátní výrobní technologií jsou Tubolito duše extrémně lehké a odolné.

Filozofií firmy Tubolito je nabídnout ještě lepší zážitek z jízdy, ať už jedete v lese, nebo na silnici, ať šlapete za své, nebo s pomocí elektromotoru. Cílem a ambicí je high-end produkt s maximální kvalitou. Vývoj a rozšiřování produktové řady probíhá neustále. Revoluce průmyslu cyklistických duší.

 

PRODUKTY

Tubo MTB – náhrada za klasickou duši, nižší váha, dvojnásobná odolnost proti defektu a procvaknutí, lepší skladnost, jednoduchá instalace. Varianty 29 (šířka 1,8 - 2,4) 85 g a 27,5 (šířka 1,8 - 2,4) 82 g. Ventilek 42 mm.

Tubo MTB plus – minimální váha – maximální ochrana. Optimalizováno pro pláště o šířce 2,5 až 3 palce. Dnešní standard pro E-MTB. Lehká váha pomáhá šetřit baterii. Varianty 29+ (2,5 - 3) 110 g a 27,5+ (2,5 - 3) 105 g. Ventilek 42 mm.

Tubo Road – super lehká duše, top pro silničáře, pro pláště šířky 18–28 mm, váha pouhých 38 g, vhodná pro diskové i ráfkové brzdy s ventilkem 42 mm a 60 mm SV.

Tubo Flix Kit – vyvinuto speciálně pro opravu Tubolito produktů, jednoduché použití jako náplast. Obsahuje 5 ks náplastí a 5 ks alkoholových odmašťovačů pro očištění před nalepením.

 

TOP VLASTNOSTI

  • Lepší odolnost vůči procvaknutí i defektu.
  • Snadná oprava náplastmi Tubolito.
  • Vhodné i pro pláště, ve kterých je tmel (například po defektu bezdušového systému).
  • S-Tubo má navíc vyšroubovatelný ventilek a tenčí stěnu pro lepší skladnost jako náhradní duše. Jednoduše se tak vejde do každé kapsy. Váha se zastavila na 45 g u 29palcové varianty.
  • Tubolito lze použít s prodlužovacími ventilky.
  • V testu, kdy se nepřetržitě brzdí, dokud nedojde k defektu, neztratilo Tubolito explozivně tlak jako klasická duše, ale došlo k pomalému defektu. Valivý odpor Tubolito MTB je o 4,6 W nižší při rychlosti 28,8 km/h než u klasické duše.
  • Valivý odpor Tubolito Road je o 2,3 W nižší při rychlosti 28,8 km/h než u klasické duše. Maximální a minimální tlak se řídí podle limitu použitého pláště.

 

Nabídka produktů