28. 8. 2023

Tomáš Slavík na Ghost je mistrem ČR v městském sjezdu

Tábor hostil o víkendu finálový závod české série v městském sjezdu a zároveň i MČR v této atraktivní disciplíně. Trať byla skvěle připravená a organizačně vše vycházelo na jedničku. Jedinou obavou bylo počasí. Naštestí se nad organizátory živly slitovaly a na závod vyšlo sluníčko. Souboj o dres mistra ČR mohl začít! Nejrychleji si nakonec s tratí poradil Tomáš Slavík a stal se tak aktuálním mistrem ČR v Urban DH!

 

 

Závod podle Tomáše

"Do Tábora jsem se moc těšil, protože klukům organizátorům moc fandím. Trať byla podobná jako loni, takže sice zábavná, ale fyzicky jedna z nejtěžších, co může člověk jet. Na trati je prakticky nulový prostor dát tělu oddych, takže je to 1,5 minuty totálního nasazení na 100 %," popsal táborskou trať Tomáš. 

 

Tomáš Slavík a Ghost
— Foto: Jurgen Westermeyer

 

Na MČR Slavík poprvé závodil na svém novém karbonovém kole GHOST Riot AM, které v jeho set-upu váží pouze 13,8 kg. "Jsem z něj strašně nadšenej. Fakt jsem si to užíval a celej den se mi jezdilo perfektně, trochu jsem laboroval s pneu kvůli počasí, ale nakonec jsem zůstal u toho, co jsem měl v plánu," neskrývá nadšení ze svého nového závodního stroje.

 

Tomáš Slavík a GhostTomáš Slavík a Ghost
— Foto: Jurgen Westermeyer

 

"Ve finálové jízdě jsem udělal pár menších chybiček, ale nic zásadního, co by mě extra zpomalilo a podařilo se mi zajet vítězný čas! Bavil mě souboj s Michalem Prokopem, kdy jsme zavzpomínali na zlatý foucrossový časy a dokázali jsme mladým klukům uletět skoro o 4 vteřiny. A to je sakra nálož! Závodění v ČR si strašně užívám, protože ho mám fakt málo a jsem rád za každej závod před domacím publikem a fanouškama! Díky všem," ohlíží se za získaným titulem Slavík.

 

Tomáš Slavík Mistrem ČR v Urban Dowhill
— Foto: Jurgen Westermeyer