5. 10. 2020

Terpstrová z GHOST Factory Racing vybojovala dvě druhá místa v Novém Městě na Moravě

V sezóně poznamenané rušením závodů kvůli koronaviru hostilo Nové Město na Moravě ve dnech 29. 9. - 4. 10. 2020 hned dva díly Světového poháru horských kol. Akce se sice musela obejít bez diváků, ale týmy i jezdci byli na závody natěšení.

Dva díly Světového poháru v tak krátkém čase byly pro závodníky výzvou. První Short track (XCC) se jel hned v úterý. Ve čtvrtek následoval závod Cross country (XCO) a den na to druhý Short track (XCC), který rozhodoval o pozicích na startovním poli XCO závodu.

Hned v úterý předvedly formu jezdkyně GHOST týmu. Sina Freiová dojela čtvrtá, Anne Terpstrová obsadila 8. příčku a obě si zajistily místo v prvních dvou řadách startovního pole čtvrtečního XCO závodu. Ten Terpstrová i Freiová skvěle odstartovaly a hned v prvním kole se držely vedoucí skupiny. S postupem času se Terpstrové podařilo dotáhnout vedoucí francouzské duo skládající se z Pauline Ferrand Prevotové a Loany Lecomteové, která se ujala vedení. Díky neuvěřitelně rychlým sjezdům dojela Terpstrová úřadující světovou šampiónku Ferrand Prevotovou a nakonec ji i předjela, čímž si zajistila druhé místo v závodu. "Z výsledku jsem nadšená, protože tento rok nebyl vůbec jednoduchý. Bojovala jsem s nákazou koronavirem a několik týdnů jsem skoro nemohla zdolat ani schody doma," uvedla po závodu Terpstrová.

Druhý XCC závod komplikoval silný vítr, přesto Terpstrová vybojovala 7. místo a Freiová dojela 9. Poslední XCO závod týdne pak znamenal další podium pro Terpstrovou. Závod ovládla francouzka Pauline Ferrand Prevotová, druhá se ztrátou 21 vteřin dojela Terpstrová, třetí pak Loanna Lecomteová. Dvě stříbra Terpstrové doplnilo vítězství GHOST Factory Racing v žebříčku týmů. "Po závodě jsem se sebou nebyla moc spokojená, ale zpětně jsem za to druhé místo ráda. Už se těším na světový šampionát příští týden," hodnotila svůj výkon v závěrečném XCO závodě Terpstrová.

Světový šampionát se pojede 7.-11. 2020 v rakouském Saalfeldenu a v kalendáři závodů následuje mistrovství Evropy ve Švýcarsku.