Sleva 15 % na tretry a boty na kolo. Do konce akce zbývá jen:

  28. 6. 2022

Slavík zlatý na historicky prvním nočním městském DH Red Bull Miraflores Cerro Abajo

V Jižní Americe jdou městské sjezdy opravdu nahoru, ale zatím se nikdo neodvážil udělat noční sjezd, což platilo do minulého víkendu. V Limě v Peru se totiž odehrál první městský DH, který nesl název Red Bull Miraflores Cerro Abajo. Tento event nasadil laťku opravdu vysoko a Tomáš Slavík byl u toho – vyhrál jak v kvalifikaci, tak v samotném finále a přiváží první trofej pro ČR!

 

SlavíkSlavík na Ghost

 

První noční městský DH

"Když člověk dělá první event svého druhu je to vždycky jedna velká neznámá. Závodění po tmě je opravdu náročná věc nejen pro závodníky, ale hlavně pro organizátory, aby dokázali kvalitně nasvítit trať a vše kvalitně odbavit. Myslím, že jsem byl jedinej, kdo závodil po tmě několik závodů, takže jsem věděl do čeho jdu. Nikdo nevěděl kolik přijde lidí, jak se na takový závod budou závodníci tvářit, ale nakonec to byl vlastně strašný úspěch."

 

 

"Okolo tratě byl šílenej kotel, tisíce a tisíce lidí, hudba pumpovala, závodníci letěli a myslím, že nás čeká nová éra závodů, na kterou se fakt těším. Byla to skvělá, ale zatraceně náročná zkušenost. Myslel jsem, že na trati nechám nohy i plíce. Nakonec se mi podařilo zaletět nejrychlejší čas dne a vše klaplo perfektně. Velký dík patří organizátorům za jejich usílí a díky Red Bullu, že dal tomuto eventu křídla a ukázal světu zase něco nového! Díky moc!" Tomáš Slavík je aktuálně jediný závodník na světě, který získal všechny 3 trofeje CERRO ABAJO jak z Valparaisa, Bogoty, tak z Miraflores!

 

Slavík a GhostSlavík s Ghostem zlatý