14. 6. 2022

Slavík s Ghostem zpět ve městě a na vítězné vlně

Po vítězství na úvodních dvou kolech 4X Pro Tour a v Itálii na Mad of Lake se Tomáš Slavík, tovární jezdec německého Ghostu, vrátil opět do města. Downtown Tábor byla další zastávka a i tady se mu dařilo. Na náročné trati zvítězil o téměr 3 vteřiny nad svými soupeři.


Poprvé v Táboře

"V Táboře jsem byl poprvé, co se týká závodění ve městě a musím říct, že jsem byl moc mile překvapenej. Kluci eventem žijí a makají na každým detailu. Tento drive je někdy víc než cokoliv jinýho a na celým eventu to bylo strašně znát! Trať byla skvěle připravená a náročná... standartně v ČR závodím se svými 4X koly v různých modifikacích, ale na tento závod jsem to trochu podcenil a den před závodem jsem si musel nechat přivézt mýho velkýho GHOST RIOT EN, na kterým jsem závodil ve Valparaisu. Po první tréninkové jízdě jsem byl fakt rád, že mám větší kolo – spousta rychlých sekcí, kočičí hlavy na 90 % tratě, schody, velký komprese, wallride... tam už to doopravdy chtělo "heavy duty" výbavu. Navíc trať byla fyzicky poměrně náročná a to se mi taky moc líbilo. V první závodní jízdě jsem si vyzkoušel, jak to bude bolet a v druhé jsem tomu pořádně otevřel. I když jsem udělal pár chyb, ve finále jsem zvítězil o 3 vteřiny, což je super výsledek, když vím jak někteří český kluci uměj letět v dobré konstelaci! Myslím, že forma před Crankworx potvrzena a především za týden vyrážím směr Peru na další Red Bull Cerro Abajo! Díky Tábor, díky organizátoři! Skvělá práce a zábava!" pochvaloval si závod Tomáš.

 

Tomáš SlavíkSlavík na GhostSlavík a Ghost

 

Vítězná jízda a přípravy na Crankworx

Kamera na helmě zachytila celou trať, která vedla ulicemi města Tábora. Vychutnejte si vítěznou jízdu, tak jak ji viděl sám Tomáš.

 

 

Tomáš je nyní už v Innsbrucku, kde od středy začíná Cranwkorx World Tour. Na něm bude Tomáš závodit v Dual Slalomu a Pumptracku.