8. 11. 2023

Představení silniček LOOK a novinka 795 Blade 2 RS skladem

Značka LOOK se proslavila už v roce 1984, kdy vyvinula první nášlapné pedály, s kterými se o rok později podařilo ovládnout Tour de France. V roce 1990 společnost LOOK přivedla na trh karbonový rám, který vypadal dokonale, protože neměl žádné viditelné spoje. Kombinací tohoto rámu a pedálů se značce podařilo získat několik medailí na olympijských hrách. Díky několikaletým zkušenostem s cyklistikou značka v roce 2014 představila rám 795, který je ztělesněním aerodynamiky. V tomto článku se postupně podíváme na modely této značky.

 

Vrcholový model LOOK 795 Blade 2 RS Dura Ace Di2

LOOK 795 BLADE RS 2 je ultimátní závodní aero stroj, který v sobě spojuje tuhost, lehkost a aerodynamiku ve vynikajícím designu. Jeho nekompromisní závodní DNA z něj dělá dokonalý stroj pro vrcholový výkon na různých typech tratí. S extrémně nízkou hmotností pouhých 7 kg a aerodynamicky optimalizovaným rámem, komponenty Shimano Dura Ace Di2 2x12 a karbonovým kokpitem Look nabízí rychlost a ovladatelnost pro vítězství. Geometrie je přizpůsobena závodním potřebám a rám je vyrobený z vláken Ultra High Modulus pro optimální odezvu. Karbonová sedlovka spolu s karbonovými koly Corima 47 mm WS Evo obutými do plášťů Continental GP 5000 dodávají kolu komfort. Testováno na nejvyšší úrovni týmem Cofidis World Tour, známým také z Tour de France.

 

Výkonná silnička LOOK 795 Blade 2 RS Pro Team Ultegra Di2

LOOK 795 BLADE RS představuje závodní stroj s novým šarmem. Díky nekompromisní závodní DNA je tuhý, lehký a aerodynamický, určený pro špičkový výkon na silnici. S hmotností pouhých 7 kg, aerodynamickým rámem a sadou Shimano Ultegra Di2 2x12 je připravený na vysoké rychlosti. Plně integrovaný karbonový kokpit s dokonalou ergonomií umožňuje přesné ovládání. Toto kolo nabízí elegantní a zároveň decentní design a je stvořeno pro vítězství. Jeho geometrie je optimalizována pro aerodynamiku a výkon, čemuž napomáhají 47mm vysoká karbonová kola Corima. Zároveň je možné upravit jízdní pozici díky chytré kombinaci řídítek a představce. Pokud se chystáte závodit a chcete výkonné kolo, s tímto strojem neuděláte chybu.

 

Vrchařský speciál LOOK 785 Huez SRAM Rival Etap

Vrchařské kolo LOOK 785 Huez představuje lehkost a všestrannost ideální do kopců. Tuto revoluci v cyklistice doplňuje nová bezdrátová sada SRAM Rival Etap AXS 2x12 rychlostí, která zajišťuje hladké a efektivní řazení. Kliky s převodníky 48x35 a kazeta 10x30 vám umožní zdolat i ty nejnáročnější kopce. Agresivní design v odstínu INTERFERENCE RED spolu s koly FULCRUM RACING 900 DB dodávají této sadě odvážný charakter a výrazný vzhled. Tento stroj představuje dokonalou kombinaci lehkosti, výkonu a stylu pro jezdce, kteří se nebojí testovat své limity v kopcích.

 

Endurance model LOOK 765 Optimum Ultegra

Geometrie tohoto kola je zaměřena na vytrvalostní jízdu, což znamená maximální pohodlí díky rámu, který je o 10 mm kratší a o 20 mm vyšší než čistě závodní rám. Jeho čistý, decentní a jednoduchý design v sytě černé barvě dodává tomuto kolu jedinečný vzhled. Toto endurance kolo spoléhá na kvalitní sadu komponentů Shimano Ultegra 2x11. Kolo, které vás osvobodí od všech "kdyby" a "ale" a umožní vám jezdit dlouhé vzdálenosti v maximálním pohodlí. Díky vzpěře 3D Wave vzadu a celokarbonové vidlici vpředu nabízí dostatečnou světlou šířku pro pláště až do rozměru 700x34, takže s druhou sadou kol jej můžete používat jako lehké gravel kolo.

 

Gravel LOOK 765 Gravel RS

Model 765 Gravel RS je kolo, kterého si nemůžete nevšimnout! Jeho karbonový rám a vidlice nabízejí působivou ovladatelnost, zatímco lak Chromatic se v reakci na světlo mění jako chameleon. Ve dne je nenápadný a střízlivý, ve tmě se rozzáří duhovými odlesky, což vytváří jedinečný design, který vás zaručeně vyvede ze zajetých kolejí. Toto kolo je osazeno bezdrátovou sadou SRAM Rival Etap AXS 2x12 pro hladké a efektivní řazení. Integrovaný představec LDS a kola Fulcrum Rapid Red 500 obutá do plášťů Hutchinson Touareg 40 mm poskytují maximální komfort na dlouhých vzdálenostech po šotolinových cestách.