12. 4. 2024

Kolo na operák: cesta k hotelové flotile, benefit pro zaměstnance i způsob, jak mít doma pořád nové kolo

Operativní leasing je ideálním řešením pro hoteliéry, kteří chtějí pro hosty zřídit cyklopůjčovnu, pro podnikatele, kteří hledají "zdravý" benefit pro zaměstnance i pro nadšence do kol, kteří chtějí mít doma vždy nejposlednější model. Kolo nebo elektrokolo tak nemusíte nutně kupovat. Můžete si ho pronajmout.

 

Operák jako cesta k vlastní hotelové flotile nebo zaměstnanecký benefit

Pro hoteliéry je operativní leasing rychlou cestou, jak rozšířit své služby o půjčovnu kol a elektrokol pro ubytované hosty. Ostatní podnikatelé operák využívají, aby nabídli zaměstnancům zdraví prospěšný benefit a motivovali je k pohybu. Firemní kola pak fungují podobně jako služební auta. Zaměstnanci je využívají na dojíždění do práce, na krátké cesty po městě (třeba na oběd) nebo k volnočasovým aktivitám.

Velkou výhodou pro zaměstnavatele je i to, že náklady spojené se zapůjčením kol představují daňově uznatelný náklad v rozsahu užití s možností odpočtu DPH, či snížení nákladů na odvody pojistného na sociální a zdravotní pojištění až ve výši 34 % z výše splátky.

Náš partner KoloNaOperak.cz je taky schopen vám zajistit celou infrastrukturu od nabíječek až po celý projekt kolárny pro vaši hotelovou půjčovnu, firemní sídlo či výrobní halu.

 

Top výhody pro podnikatele:

- Nulová vstupní investice
- Splátka operativního leasingu je 100% uznatelný daňový náklad 
- Po ukončení leasingu můžete kola výhodně odkoupit 

 

Kolo na operativní leasing jako cesta k hotelové flotile

 

Další výhody:

– Nejefektivnější a nejekologičtější forma dopravy zaměstnanců, úspora parkovacích nákladů
– Řešení dopravy nově přijatých zaměstnanců do zaměstnání spojené s úsporou nákladů na svozy zaměstnanců
– Pro zaměstnavatele představuje daňově uznatelný náklad v rozsahu služebního užití s možností odpočtu DPH
– Pro zaměstnance nepředstavuje v rozsahu služebního užití zdanitelný příjem. V rozsahu soukromého použití je možné příjem osvobodit od daně a dosáhnout tak úspory až 31,1% hodnoty benefitu na odvodech daně z příjmů a pojistného na sociální a zdravotní pojištění
– Snížení nákladů na odvody pojistného na sociální a zdravotní pojištění pro zaměstnavatele až ve výši 34% z výše splátky
– Možnost zajištění monitoringu služebního a soukromého využití v rámci možností daných legislativou ČR, zejména pak pravidly GDPR, elektronickou knihu jízd
– Kompletní daňový a právní servis spočívající zejména v nastavení dohod o užívání se zaměstnanci, přípravě vnitřních směrnic, využití možnosti osvobození u soukromého užití ze strany zaměstnanců, atd.

I pro firmy a hoteliéry platí, že součástí leasingové splátky je pojištění, záruka a cykloasistence na 24 měsíců. Navíc lze do splátek zahrnout jakýkoliv servisní balíček, takže se o bezvadný stav flotily stará leasingová společnost.

 

Kolo na operativní leasing pro osobní využití

Pořídit si pořádné kolo nebo elektrokolo vyžaduje investici v řádech vyšších desítek tisíc korun. Ne každý ale chce takovou částku vydat najednou. Operativní leasing je způsob, jak si výdaje rozložit v čase a po smluvené době kolo vyměnit za úplně nové.

Jako bonus je součástí leasingové splátky i pojištění, záruka a cykloasistence na 24 měsíců. A do splátek lze zahrnout jakýkoliv servisní balíček, takže se s případnými opravami a údržbou nebudete muset trápit doma.

 

Jak na operativní leasing a jaká kola se dá pronajmout?

V rámci operativního leasingu si můžete pronajmout jakékoliv kolo z nabídky Mojekolo. Operák vyřídíte na kterékoliv kamenné prodejně Mojekolo, případně na naší infolince 725 855 888 a na e-mailu obchod@mojekolo.cz.