13. 7. 2021

JBC 4X Revelations: závod světové série ve fourcrossu horských kol se vrací do Dobré Vody

Po loňské pauze, způsobené celosvětovou pandemií covid-19, se JBC 4X Revelations, závod světové série ve fourcrossu horských kol, vrací do JBC bikeparku ve skiareálu Dobrá Voda u Jablonce nad Nisou. Na hlavní závod se můžeme těšit už v sobotu 17. července 2021. 

 

Zpět po roční pauze

Závodníci lačnící po závodění před nejlepším fourcrossovým publikem na světě, fanoušci toužící po ostrých soubojích a zlepšující se epidemiologická situace přispěli k tomu, že se organizátoři rozhodli letošní ročník uspořádat, i když v mírně omezené formě, navazující na vládní nařízení.

“Nemohli bychom to lidem ani závodníkům udělat, nechat je další sezónu bez – dle jejich slov – nejlepšího fourcrossového závodu na světě. Bedlivě jsme očekávali zlepšení situace a to nastalo a dalo tak možnost JBC 4X Revelations 2021 uspořádat až pro 5000 lidí ve venkovním prostoru,” zaznělo z úst hlavního organizátora a závodníka v jednom Tomáše Slavíka.

 

 

JBC 4X Revelations se tak v roce 2021 uskuteční na jablonecké půdě letos už po osmé. A i letos udělají organizátoři vše pro maximální show v podání hlavního závodu, kterého se zúčastní špičky bikové fourcrossové scény, které si to rozdají loket na loket na nejtěžší trati celé série. A že bude na co se dívat!

Na své si přijdou i mladí závodníci. Nebude chybět Revelations KIDS event (v kategorii do 13ti a od 13-16let - do ročníku narození 2005 včetně), který se odjede po páteční kvalifikaci do hlavního závodu. “Oblíbenost cyklistických disciplín během pandemie vysoce vzrostla, kolem Jablonce vyrostlo spoustu nových tratí, pumptracků a trailů, spousta dětí se do kola zamilovala a je důležité jim i v této době distančních výuk, všelijakých omezení a zrušených závodů dát možnost si zazávodit, když to jde a ještě více je namotivovat ke sportu,” říká Tomáš Slavík.

Ani letos diváci nepřijdou o legendární afterparty plnou zajímavých interpretů. Na afterparty se letos představí živé kapely jako je dívčí tornádo hrající cross-over rock Gaia Mesiah s energickou zpěvačkou Markou Rybin. Punk rockovou strunu naladí The Fialky a tradičně svůj prostor dostane lokální kapela Lifelines. Za mixážní pult se pak postaví NobodyListen, MANENE, DJ N’zym, Hrusha, Cyper nebo ILLYA.

 

Tomáš SlavíkJBC 4X Revelations

 

Slavík obhajuje vítězství 

Dokáže zatím neporažený lokální rider a několikanásobný mistr světa Tomáš Slavík na Ghostu obhájit znovu svá vítězství? Dočkáme se ostrých soubojů loket na loket nebo snad dalšího legendárního předjetí století? To se všechno dozvíte 16.-17.7.2021 na osmém ročníku JBC 4X Revelations v JBC bikeparku ve skiareálu Dobrá Voda u Jablonce nad Nisou. Nemůžete-li přijít, pak určitě nezapomeňte sledovat přímý přenos na YouTube kanálu bikeparku. Kompletní program závodů a všech doprovodných akcí najdete na webu závodu.

Oficiální web a socialní sítě JBC 4X Revelations:
www.jbc4xrevelations.com
www.facebook.com/jbc4xrevelations
www.instagram.com/jbc4xrevelations