27. 9. 2021

Elektrická koloběžka Bee Free: Cestujte rychle, stylově a bez emisí

Parkování v centrech měst je noční můrou, zácpám se často nevyhne ani MHD a na kole se většina lidí nechce cestou do práce nebo na schůzku potit. Na elektrokoloběžce Bee Free Scooter 1 vás tyto městské starosti nemusí trápit. S dojezdem až 45 km a maximální rychlostí 25 km/h se rychle, spolehlivě a bezemisně dostanete z bodu A do bodu B.

 

Bee Free Scooter 1 – ideální přemisťovadlo do města

Pro nás cyklisty je a vždycky bude jízdní kolo přemisťovadlem číslo jedna. Jsou však situace, ve kterých ani kolo neobstojí. Pohyb na kole totiž ze své podstaty znamená námahu, námaha znamená pot a pot je něco, co v práci, na schůzce nebo obchodním jednání nikdo z nás nechce.

Na elektrokoloběžce prosvištíte městem minimálně stejně rychle jako na kole a bez námahy. Její výhodou je i to, že vás stejně pohodlně sveze v riflích, obleku, upnuté sukni nebo v montérkách, což se o jízdním kole říct nedá. Dalším plusem jsou kompaktní rozměry koloběžky a možnost ji složit. Na rozdíl od svého kola tak nemusíte koloběžku nechávat stát celý den v kolárně bez dozoru, ale můžete si ji vzít s sebou do práce a složenou uschovat pod stolem nebo dokonce v šatní skříňce.

Prozkoumat Bee Free Scooter 1

Elektrická koloběžka Bee Free

Intuitivní ovládání

Na elektrické koloběžce Bee Free Scooter 1 máte vše potřebné po ruce – páčku plynu, brzdu i zvonek. Režimy jízdy a osvětlení ovládáte jediným tlačítkem na páčce plynu. Jedním stisknutím přepínáte mezi 3 rychlostními módy (slow/eco/sport), dvojklikem zapnete nebo vypnete světla.

Přehledný LED displej vám po celou dobu zobrazuje rychlost, stav baterie a aktuálně zvolený jízdní režim. Praktická pojistka proti samovolnému startu zabraňuje tomu, aby se koloběžka rozjela, když nechtěně zavadíte o páčku plynu. Teprve záběrem nohou a současným zmáčknutím plynu dáte koloběžce pokyn "jeď". Během jízdy můžete využít tempomat. Koloběžka pak sama udržuje stálou rychlost a zpomalí teprve po zmáčknutí brzdy.

 

Bezpečnostní prvky

Bee Free Scooter 1přední LED světlo, zadní červenou svítilnu a odrazky po stranách, abyste viděli a byli vidět i v noci. O bezpečné a rychlé zastavení se stará trojitý brzdný systém. Zmáčknutím brzdové páčky aktivujete jak zadní kotoučovou brzdu, tak elektronickou brzdu v motoru. Dodatečnou brzdnou sílu získáte sešlápnutím zadního blatníku.

 

Prozkoumat Bee Free Scooter 1

Bee Free Scooter 1

 

Jednoduchý skládací systém

S elektrokoloběžkou Bee Free Scooter 1 se dostanete všude, kam budete chtít. Nafukovací 10″ kola výborně tlumí nárazy, takže vás pohodlně dostanou přes všechny nerovnosti. A když narazíte na horší terén nebo schody, stačí koloběžku složit a přenést v rukách.

Díky jednoduchému skládacímu systému ji složíte během 3 vteřin. Kompaktní rozměry po složení jsou zárukou toho, že se s ní vejdete do autobusu nebo do výtahu a snadno ji sbalíte i do kufru sebemenšího auta.

 

Vyjímatelná baterie

Baterie má dvojitou ochranu proti přebití, zkratu a přehřátí a lze ji snadno vyjmout, abyste při nabíjení nemuseli k zásuvce s celou koloběžkou. Praktické je i umístění akumulátoru na stojné tyči řídítek. Nejen při demontáži, ale i během jízdy. Oproti koloběžkám s baterií v podvozku totiž na Bee Free nehrozí, že při přejíždění nerovností nebo sjíždění z obrubníku poškodíte akumulátor. Lithiovou baterii s kapacitou 10 Ah a dojezdem až 45 km nabijete z úplného vybití do plna za 5-7 hodin.

 

Bee Free koloběžkaBee Free elektrická koloběžka

 

Elektrická koloběžka vs. MHD

Podle jízdního řádu urazí tramvaj v Ostravě vzdálenost 9 km za 25 minut. Na elektrokoloběžce při průměrné rychlosti 20 km/h zabere překonání stejné vzdálenosti o 2 minuty víc. Teoreticky. V praxi ale jezdí tramvaj po pevně dané trase, která není nutně nejkratší. Na koloběžce se můžete proplést i těmi nejužšími uličkami, vyhnout se zácpám a výrazně si zkrátit vzdálenost i čas cesty.

Na elektrokoloběžce nestojíte v kolonách, na semaforech startujete z první pozice, nezastavujete na zastávkách a netlačíte se s ostatními cestujícími. Navíc je jízda na elektrické koloběžce zábava, při které si perfektně vyčistíte hlavu.

 

Elektrokoloběžka Bee FreeBee Free

 

Základní parametry elektrické koloběžky Bee Free Scooter 1

Max. rychlost: 25 km/h
Dojezd: až 45 km
Motor: 350 W
Kapacita baterie: 10 Ah
Doba nabíjení: 5-7 h
Nosnost: 100 kg
Hmotnost: 15 kg
Materiál: Letecký hliník odolný proti korozi
Rozměry desky (délka, šířka): 45x14 cm 
Rozměry koloběžky (délka, šířka, výška): 1083x401x1186 mm

Prozkoumat Bee Free Scooter 1

 

Parametry koloběžky Bee Free

Oficiální web: www.beefree-scooter.com