15. 11. 2022

Crankworx, Nový Zéland: Slavík na Ghost vybojoval stříbro

Poslední letošní zastávka Crankworx World Tour přinesla opravdu nezvyklou závodní podívanou! V nabitém startovní poli v Dual Slalomu to byl Tomáš Slavík, který zajel dva nejrychlejší časy dne. Ve finále pak po menší chybě přichází o zlato, ale i tak příváží cenné body a stříbro. Skvělé zakončení této dlouhé sezóny!

 

Tomáš Slavík a Ghost

 

Závod Tomášovýma očima

"Rotorua je vždycky těžkej závod a jedna z nejnáročnějších zástavek celé Crankworx World Tour a to z mnoha důvodů. Nabušení rideři, těžký povrch, super utažený plochý zatáčky a co mi teda hodně vždy míchá kartama je jetlag, když letím klasicky na poslední chvíli. Vždycky se snažím jet opatrněji v kvalifikaci, abych neudělal zbytečnou chybu nebo nešel k zemi a pak buduji svoji rychlost nahoru v průběhu závodu. Ovšem už teď od TOP16 musí jet člověk naprostou hranu, jelikož je vše hrozně vyrovnaný a všichni do toho jdou po hlavě už od začátku," Komentuje Tomáš průběh závodu.

 

Tomáš SlavíkTomáš Slavík

 

Tomáš Slavík se na svém Ghost Riot probojoval až do semifinále, kde se postavil po dlouhé době proti Basovi Van Steenbergenovi, kterého se mu podařilo porazit a ve finále už jel za odměnu s Jacksonem Frewem. "Jackson letěl fakt šíleně, takže jsem věděl, že musím jet úplnou hranu. V první jízdě jsem udělal menší chybu, ta pak způsobila další a bylo po nadějích. V druhé jízdě sem si ho za odměnu porazil a tak končím svůj poslední letošní závod na skvělým druhým místě," sumíruje finále Crankworxu Tomáš.

 

Tomáš SlavíkTomáš Slavík

 

"Fakt mě to navnadilo a nemůžu se už dočkat dalších závodů Crankworx World Tour v roce 2023. Teď pro mě nastává 'offseason', takže mi začíná příprava na ty největší městský sjezdy, který budou mít letos dokonce svoji vlastní světovou tour. Začíná v únoru 2023! Ale o tom zase přístě... Díky všem," naznačuje své plány Slavík, přezdívaný Datel.

 

Tomáš Slavík a Ghost