10. 3. 2022

9 testů doplňků a kol z naší nabídky aneb jak to vidí cyklomédia

Nezávislý pohled se vždycky hodí, ať už kupujete kolo, helmu nebo blatník. Proto jsme prošli recenze v největších cyklomédiích u nás za rok 2021 a našli 9 testů kol a cyklodoplňků, které si můžete pořídit i u nás. Jak zboží pod kritickým okem cyklistických novinářů dopadlo?

 

01

Souboj silikonu

Vydáno 9.11.2021 na cykl.cz

Tak trochu lechtivý titulek, nicméně realita je mnohem všednější, pokud nezačneme tím, že jsme měli šanci držet různě objemné silikony v dlaních, a opět nenavodíme dvojsmyslný nádech. Dobře, žerty stranou, upřesněme, že jsme jezdili dvě provedení silikonových gripů ESI s odlišnou tloušťkou, abychom vyzkoušeli, jak velký je mezi nimi rozdíl.

 

ESI ChunkyESIgripsESI Plush
Zdroj foto: cykl.cz

 

ESI je zcela jistě etalonem kvality mezi silikonovými gripy, a jestliže u gripů s lock-on objímkou vždycky platila za špičku značka ODI, pak u silikonů je to jednoznačně ESI. Porovnali jsme mezi sebou klasiku v podání modelu Chunky v odstínu aqua s hmotností 60 gramů a objemnější model Plush v šedém odstínu a s hmotnostní 72 gramů. Obě verze mají shodnou délku 130 milimetrů a také cenu 499 korun, ovšem odlišují se průměrem, profilací a také designem zátek řídítek.

Čtěte celou recenzi >>>

 

02

Integrálka Cratoni Interceptor 2.0 – Lehká, odvětraná a se sjezdovou normou

Vydáno 11.10.2021 na dolekop.com

Interceptor neboli stíhačka je klasickou moderní přilbou dle posledního střihu. Výrobce klade maximální důraz na odvětrání, bezpečnost a hmotnost. K odvětrání slouží 23 ventilačních otvorů a tak zvaný Act-Air Duct Technology. Systém několika kanálů uvnitř přilby, který zaručuje správné proudění vzduchu a tím správné odvětrání. Kanály uvnitř nejsou příliš výrazné, ale v kombinaci s množstvím děr odvětrání funguje.

Čtěte celou recenzi >>>

 

CratoniCratoni
Zdroj foto: dolekop.com

 

03

Ghost Riot Trail Essential – Zpět na scéně!

Vydáno 1.10.2021 na bikeandride.cz

Nový Ghost Riot přichází se zcela novým a ve světě MTB vlastně dost originálním konceptem zadní stavby. Ano, je to jedna z tisíce variant na téma VPP, ale s nepřehlédnutelný puncem výjimečnosti! Svérázný je u nové generace také vzhled, značně osobitá je geometrie, navíc se nová podoba Ghostu Riot může pochlubit celou plejádou různých variant lišících se jak zdvihem, tak i zaměřením. Konkrétně si lze vybrat variantu Enduro (160 mm), AM, čili All-mountain (150 mm) nebo Trail (140 mm). Poslední zmíněný je stroj přítomný v dnešním testu.

Čtěte celou recenzi >>>

 

GhostGhostGhost
Zdroj foto: bikeandride.cz

 

04

Santini. Dotek italské krásy v souznění s přírodou

Vydáno 26.5.2021 na damynakole.cz

Podle čeho vybíráte své dresy na kolo? Rozhoduje materiál, střih, cena? Originální vzhled nebo recyklované materiály? Že zůstává stále ve výběru hodně značek? Tak co třeba historie, příběh značky, zkušenost, která bezesporu ovlivní kvalitu…? Seznamte se s italskou značkou Santini, která se stala průkopníkem v zavádění nových technologií v cyklistickém oblečení a tak si právem zaslouží pozornost. A co teprve, až ukážeme novinku v letošní kolekci!

Čtěte celou recenzi >>>

 

SantiniSantiniSantini
Zdroj foto: damynakole.cz

 

05

Ghost Lector pohodlí a rychlosti

Vydáno 22.6.2021 na cykl.cz

Ač se zdá, že Lector SF nabídne pozitiva a výhody jen ve sjezdech, není to tak. Geometrie totiž s dlouhým předním trojúhelníkem dostává hmotnost jezdce víc nad řídítka, takže i ostřejší stoupání nepředstavují s lehce pokrčenými lokty žádný problém. Tohle kolo prostě baví, a to jak nahoru, tak dolů. A jestliže bychom měli volit hardtail pro maraton či etapák, kde bude převládat rozbitý terén, singly a technické sjezdové pasáže, bude ideální volbou.

Čtěte celou recenzi >>>

 

GhostGhostGhost
Zdroj foto: cykl.cz

 

06

Blatníky SKS Mudrocker a voda nemá šanci

Vydáno 21.5.2021 na dolekop.com

Vzhledem k velikosti blatníků se dalo očekávat, že jejich funkce bude velmi dobrá. V praxi se očekávání dokonale naplnilo. Délka a šířka blatníků zajistí, že jen absolutní minimum nečistot od kol pronikne k jezdci. Eliminace vody zespodu je doslova dokonalá, můžeš jet klidně potokem a budeš "v suchu". Slabinou jsou samozřejmě boty, ale nepromokavé ponožky tento problém snadno vyřeší.

Čtěte celou recenzi >>>

 

SKSSKSSKS
Zdroj foto: dolekop.com

 

07

HJC Furion 2.0. Lehká a krásná Korejka

Vydáno 29.4.2021 na damynakole.cz

HJC Furion 2.0 navazuje na staršího předchůdce 1.0, kdy se liší novým systémem větracích otvorů.  Výrobce helmu představuje jako poloaero přilbu, což znamená, že má oproti klasickým přilbám skutečně areodynamickou výhodu, ale není to na úkor výrazného snížení ventilace.

 

HJCHJC
Zdroj foto: damynakole.cz

 

Na první pohled je viditelné jednak tvarovaní skořepiny, a také čtyři výrazné ventilační otvory na přední části přilby. Další dva výraznější vzduchové kanály jsou na bocích, dva neméně důležité najdeme schované v prolisech, v zadní části helmy.

Čtete celou recenzi >>>

 

08

Tubolito představilo chytrou duši PSENS – vyzkoušeli jsme

Vydáno 27.5.2021 na mtbs.cz

Duše Tubolito určitě potěšila věrné zastánce klasických duší, kteří si mohli díky Tubolitu odlehčit svůj stroj na rotujících částech o desítky až stovky gramů, což je argument, který nenechal chladným ani jednoho z nás. V průběhu let a po velkém úspěchu jsme se mohli dočkat různých variant od gravelové duše až po extra odlehčené Tubolito. Co se však nestalo, Tubolito znova zapojilo svůj inovátorský um a vytvořilo úplně první “chytrou” duši Tubolito PSens na světě.

Čtete celou recenzi >>>

 

TubolitoTubolito

 

09

SANTINI podruhé, testovaly jsme favorita jménem Tono Sfera

Vydáno 11.8.2021 na damynakole.cz

Design tohoto dresu předčil při oblečení naše očekávání. Jemný vzor s jeho asymetrickým střídáním je hodně slušivý, černobílou klasiku krásně oživuje oranžový zip a další detaily na dresu. Jízda v něm přináší, v souvislosti s materiály na dresy, častokrát vyslovovaný „pocit druhé kůže“. Dres je lehoučký, dává naprostou volnost pohybu, podobně jako cyklistické kalhoty. Tam je maximálně příjemný dojem z široké a dostatečně pružné nohavice i v jejím dolním lemu, který zkrátka vůbec necítíte.

Čtete celou recenzi >>>

 

SantiniSantiniSantiniSantini
Zdroj foto: damynakole.cz