Zobrazit menu
Doprava zdarma

Základní popis
Už od svého uvedení v roce 2012 patří řada kol Big Nine mezi nejúspěšnější 29“ hardtaily. Jako oblíbená zbraň závodníků MULTIVAN MERIDA BIKING TÝMU si vybudovala vynikající prestiž na mezinárodní scéně. Model Big Nine 7000 je osazen kompletní sadou Shimano XT s dvojpřevodníkem a zapletenými koly Fulcrum Red Power HP s pevnými osami. Celý popis výrobku

Katalogové číslo: M49734

Běžná cena
86 985 Kč
54 490 Kč
Naše cena s DPH
Zvolte variantu:
19"   MERIDA Big Nine 7000 - 19" Na objednávku Dostupnost na dotaz
Na splátky již od 5 449 Kč měsíčně Využijte splátkovou kalkulačku

Popis zboží

Už od svého uvedení v roce 2012 patří řada kol Big Nine mezi nejúspěšnější 29“ hardtaily. Jako oblíbená zbraň závodníků MULTIVAN MERIDA BIKING TÝMU si vybudovala vynikající prestiž na mezinárodní scéně. Model Big Nine 7000 je osazen kompletní sadou Shimano XT s dvojpřevodníkem a zapletenými koly Fulcrum Red Power HP s pevnými osami.

Technologie

 • Remote Lock-Out
  Remote Lock-Out Ovládání lockoutu vidlice je umístěno na řídítkách. Díky tomu můžete svojí vidlici zamknout kdykoliv, aniž byste sundali ruce z řídítek a ztratili stabilitu v terénu.
 • Nano Matrix Carbon
  Nano Matrix Carbon Použití revolučního vytvrzovacího materiálu Nano-Matrix v kombinaci s nejlepší mi karbonovými vlákny Toho IM-600 High-Modulus zvyšuje tuhost karbonových rámů a jejich odolnost na průraz až o 40%.
 • X-Taper hlavová trubka
  X-Taper hlavová trubka Kuželovitá hlavová trubka s horním ložiskem standartně 1 1/8 rozšiřující se na širokou základnu spodního 1.5 ložiska. V kombinaci s adekvátní vidlicí se stejně kuželovitým krkem přispívá k vyšší pevnosti rámu.
 • Flexstay
  Flexstay Speciální tvar a průřez zadní stavby vychází z principu ploché pružiny. Umožňuje pohyb nahoru a dolů o několik milimetrů, čímž dochází k pohlcování nežádoucích vibrací a nárazů.
 • Dvoukomorová technologie
  Dvoukomorová technologie Středem profilu horní a dolní rámové trubky probíhající příčka zvyšuje tuhost v ohybu karbonových trubek a navzdory extrémě tenkým stěnám zvyšuje pevnost rámu právě v jeho nezatěžovanějších zónách.
 • Post mount disc
  Post mount disc Kotoučová brzda je přímo upevněná na zadní stavbu rámu a tím je ulehčeno nastavení brzd.
 • Bio Fiber Damping Compound
  Bio Fiber Damping Compound Maximální komfort u pevných zadních staveb a vidlic karbonových MTB hardtailů nebo silničních kol. Základní materiál je doplněn o lněná vlákna v karbonové struktuře sedlových a nebo řetězových vzpěr a nebo nohou vidlic. Použití lněných vláken snižuje vysokofrekvenční vibrace.
 • 2x10
  2x10 Závodní řazení, u kterého není potřeba používat přední řazení tak často jako u trojpřevodníků. To snižuje ztrátu síly a redukuje riziko zaseknutí řetězu.
 • 12x142 Thru Axle
  12x142 Thru Axle 12mm pevná oska se šířkou 142 mm. Zvyšuje tuhost a zajišťuje ideální pozici brzdového kotouče. Nevyžaduje žádné nářadí při demontáži kola.
 • Vnitřní vedení lanek
  Vnitřní vedení lanek Lanka zadní brzdy a přehazovačky jsou elegantně skryté uvnitř rámu. Dík šikovným detailům bylo sníženo tření a zjednodušená montáž.
 • Anti Wrinkle systém
  Anti Wrinkle systém 3D silikonové vložky odstraněné po ukončení výrobního procesu zvyšují kvalitu vnitřního povrchu karbonového rámu. Čím hladší (bez vrásek) je vnitřní povrch rámu, tím tužší a odolnější je celá konstrukce.
Rok 2015
Rám Big 9 CF2
Vidlice Fox 32 Float 29 CTD Remote-Ready O/C (1.5T, 15QR)- Evolution 100
Přehazovačka SHIMANO XT SHADOW+
Přesmykač Shimano XT direct
Řazení Shimano XT-i
Brzda přední Shimano XT-Fin 180 cen ice
Brzda zadní Shimano XT-Fin 160 cen ice
Brzdové páky intergované
Kliky Shimano XT 38-24
Středové složení intergované
Hlavové složení Big Conoid A-bearing
Kazeta Shimano CS-HG81-10 11-36
Řetěz KMC X10 10s
Řídítka MERIDA pro OS 700 Flat
Představec MERIDA pro Carbon -5
Sedlovka MERIDA carbon H SB0 27.2
Sedlo Prologo Nago Evo X10 STN
Gripy Foam Vise
Plášť přední Schwalbe Racing Ralph EVO 2.25 PSC
Plášť zadní Schwalbe Racing Ralph EVO 2.25 PSC
Zapletená kola Fulcrum Red Power HP 29 F15-R12 cen
Počet rychlostí 20
Velikost kol 29
Hmotnost 10,65 kg
Zdvih přední 100 mm

Diskuze

Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Newsletter Nenechte si ujít nové modely, akční nabídky a slevy.