30. 6. 2021

Tomáš Bárta na Lapierre se prosadil v polské Solidarności. V kategorii ELITE dojel desátý

Ostrowiec, 26. června 2021 – Od středy se závodníci Topforex ATT Investments účastnili pětietapového závodu Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques. V 32. ročníku se blýskl Tomáš Bárta, který obsadil skvělé 10. místo v kategorii ELITE a v kategorii U23 bral dokonce bronz. Tým Topforex ATT Investments se umístil v konkurenci 26 týmů sedmý.

Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques

Pro závod nejnižší kategorie UCI (2.2) byla nominována šestice Jiří Petruš, Petr Klabouch, Petr Fiala, Matúš Štoček, Tomáš Jakoubek a Tomáš Bárta. Většina etap byla sprinterského charakteru, odlišovala se pouze čtvrtá, dlouhá 213 kilometrů během nichž cyklisté nastoupali 1800 metrů.

Tomáš Bárta potvrzoval svou konzistentní formu celý závod, když v každé etapě dokázal dojet mezi nejlepšími deseti. Výjimkou byla náročná čtvrtá etapa, kdy do cíle dorazil na 16. místě. Tomášovi vynesla umístění třetí místo v jeho věkové kategorii U23, v nejlepší dvacítce ho pak doplnili týmoví kolegové Matúš Štoček (12.místo) a Petr Klabouch (20.místo).

Kromě chyby ve čtvrté etapě, ve které si mladí cyklisté nechali ujet pětičlennou skupinu a bohužel jim tak unikla šance bojovat o umístění na podiu, vyšel náročný závod závodníkům Topforex ATT Investments i týmově, když se v celkovém hodnocení umístili na skvělém sedmém místě se ztrátou 2:46 na vítěze. Potvrdila se tak opět velká devíza české cyklistické stáje, kterou je týmové pojetí závodů, ze kterých pak těží i jednotlivci.

Závody nabitý červen bude pro tým Topforex ATT Investments pokračovat Sibiu Cycling Tour v Rumunsku. V Čechách budou nadějní cyklisté k vidění až v polovině července, kdy se účastní závodů Českého poháru.