8. 9. 2021

Petruš bral v Ostravě dvakrát bronz, Štoček zazářil ve Francii

V Ostravě proběhly o víkendu 28. 8. 2021 dva závody za účasti Topforex ATT Investments. Sobotní kritérium bylo generálkou před nedělním pátým závodem ŠKODA CUPU. Z obou startů vytěžil v bronz kapitán Topforexu Jiří Petruš. Ve druhém ročníku Tour du Pays de Montbéliard ve Francii kategorie 2.2 kategorie do 23 let uspěl slovenský závodník stáje Topforex ATT Investments Matúš Štoček.

Ostravské medaile pro Petruše

Ostrava, 28. srpna 2021 – V Ostravě proběhly o víkendu dva závody za účasti Topforex ATT Investments. Sobotní kritérium bylo generálkou před nedělním pátým závodem ŠKODA CUPU. Z obou startů vytěžil v bronz kapitán Topforexu Jiří Petruš.

18. ročník Memoriálu Jana Veselého měřil 98,4 kilometrů a závodníky čekalo celkem 60 kol do cíle. Na startu se objevili olympionici Michael Kukrle a Michal Schlegel, triumf jim však ukradl jejich týmový kolega Matěj Zahálka. Třetí místo, které bylo zároveň příslibem do nedělního závodu, vyjel pro Topforex ATT Investments Jiří Petruš.

V neděli cyklisté v rámci předposledního závodu Českého poháru ujeli 160 kilometrů rozdělených do 12 okruhů. Již na začátku se vyprofilovala 12členná skupina, která unikla pelotonu. V průběhu závodu se sice zredukovala na 7 jezdců, kteří byli ale dojeti a do cíle vyjížděla nakonec šestice, která se v cílové rovince, která končila stoupáním, poprala o konečné umístění. Za vítězem Dominikem Neumanem a druhým Matějem Zahálkou se prosadil opět Jiří Petruš.

„Jirkovo třetí místo je pro nás dobrý výsledek. Navíc Karel Camrda obhájil dres lídra kategorie U23. Před finále ŠKODA CUPU v Mladé Boleslavi máme vše ve svých rukou,“ hodnotil dnešní výsledek Jaroslav Friede, sportovní ředitel Topforex ATT Invesments. V pořadí týmů si Topforex ATT Investments drží v čele náskok 22 bodů před druhým Elkov Kasper Czech Cycling Team.

Mladé naděje se však nejdříve budou plně koncentrovat na závod MČR v časovce družstev, které je čeká v sobotu 4. 9. 2021.

Bodovací soutěž na Tour du Pays de Montbéliard vyhrál Štoček

Hérimoncourt, 28. srpna 2021 – Ve druhém ročníku Tour du Pays de ontbéliard kategorie 2.2 kategorie do 23 let uspěl slovenský závodník stáje Topforex ATT Investments Matúš Štoček. V tříetapovém závodě se dokázal prosadit v mezinárodní konkurenci a obsadil konečné 9. místo. Zároveň se raduje z triumfu v bodovací soutěži.

Šestice Štoček, Bárta, Hetfleiš, Klabouch, Voltr a Gajdula se představila tento víkend ve francouzském Hérimoncourtu, v jehož okolí byly odjety všechny tři etapy kvalitně obsazeného závodu. Mladíci měli šanci poměřit síly s mládežnickými týmy Jumbo – Visma, Groupama – FDJ, AG2R Citroën či Bingoal WB.

Na prolog navázaly dvě etapy dlouhé 146 a 165 km. Prolog byl dlouhý 3,6 km na technické trati. Nejlepším z Topforexu ATT Investments byl Matúš Štoček na 20. místě, který zaznamenal ztrátu 12 sekund na vítěze.

Štoček se dokázal prosadit i ve druhé etapě, kdy díky výbornému výkonu v prvním kole získal vrchařskou i sprinterskou prémii. Při nájezdu do 4. okruhu byl opět první na pásce sprinterské prémie. Následně se dostal se do tříčlenného úniku, který získal až 50 sekund. To Štočkovi přineslo opět body na vrchařské prémii za 3. místo a vyhrál i následující sprinterskou prémii při nájezdu do 5. okruhu. Štočka jeho aktivita a 6. místo posunuly na průběžné 15. místo závodu a zároveň do čela bodovací soutěže.

Závěrečná nedělní etapa byla z pohledu Topforex ATT Investments dvojaká. Petra Klaboucha připravil o vynikající umístění defekt 15 kilometrů před cílem, kdy byl v ujeté desetičlenné skupině. Radovat se mohou naopak z úspěchu Matúše Štočka, který se umístil v závěrečném pořadí senzačně devátý, 42 sekund za vítězem Mauricem Ballerstedtem z Jumbo-Visma, a dokonce opanoval bodovací soutěž.