Helmy

Stále více lidí dbá na bezpečnost a pohodlí při jízdě, proto je vhodné cyklistické vybavení téměř nutností pro každého bikera! Pamatujte zvláště na kvalitní helmu! Můžeme Vám doporučit zvláště značky CRATONI a UVEX, které velmi dobře sedí na hlavě, jsou lehké, bezpečné a mají hodně možností nastavení. Sami máme výborné zkušenosti s těmito výrobky, proto je prodáváme a doporučujeme našim zákazníkům.

Před výběrem helmy musíte vědět pro jaké odvětví cyklistiky jí hodláte používat. Helmy jsou vždy vyrobeny pro určitý typ sportu, pro který bude používána.

Velikost

Výrobci helem udávají k velikostem rozsah v cm, který určuje rozmezí obvodu hlavy. Standardem se stal otočný mechanizmus (stahovací pásky uvnitř helmy), který zajišťuje možnou změnu obvodu helmy. Tento mechanizmus se běžně používá u cyklistických helem pro dospělé i u dětských helem.

Větrání

Většina helem je vybavena větracími otvory pro maximální komfort. Některé modely bývají vybaveny síťkou proti hmyzu (kdo ještě neměl za jízdy pod helmou vosu, nemůže vědět, jak moc se občas hodí).

Vnitřní materiál

Všechny helmy nají výstelkové polštářky, které zvyšují komfort helmy / přilby.

Štítek

Některé helmy jsou vybaveny štítkem. Cyklistické helmy (hlavně pro XC) mají štítek, často odnímatelný. Štítek potom napomáhá ochraně očí před sluncem a celkově při pádu přímo na obličej.

 

Helmy pánské

V této sekci najdete helmy určené pro mužskou populaci. Helmy se štítkem, síťkou proti hmyzu, v různých barevných variantách. Samozřejmostí je IN-MOLD technologie, která umožňuje vyrobit pevnější a tvrdší helmu, při zachovaní nízké hmotnosti. Dražší helmy mají navíc bezpečností prvky jako např. karbonové nebo hliníkové výztuhy.

Helmy dámské

Helmy jsou designově upraveny pro ženy. I zde nalezneme obdobné technologie jako u helem pánských.

Helmy dětské

Dětské helmy se dělí na dvě velikosti: dětské a juniorské. Rozdíl je ve velikosti. Dětské helmy jsou určené pro ty nejmenší s obvodem hlavy 46-52 cm a juniorské 52-57cm. Pro větší pohodlí jsou helmy více vypolstrovány. Nastavení velikosti se reguluje pomocí pootočení regulačního kolečka.

Helmy BMX / Freestyle

Helmy jsou určené pro jízdu na BMX a v obdobných odvětvích cyklistiky. Jsou navrženy pro maximální bezpečnost při jízdě.

Přilby Downhill / Freeride

Přilby jsou určeny pro agresivní jízdu jak do města tak i mimo něj. Maximální bezpečnost jezdce je zde na prvním místě. Tyto přilby jsou homologovány pouze na cyklistické použití. Přilby jsou nekompatibilní s požitím pivní sklenice.