25. 8. 2020

Tým Topforex Lapierre má mistra ČR v silniční cyklistice do 23 let a v srpnu sbírá jeden úspěch za druhým

Už 70 let kombinuje značka Lapierre technologické inovace, design, důraz na detail a zkušenosti z nejdůležitějších soutěžních podniků, aby vyrobila atraktivní a výkonná kola. Lapierre umí nabídnout kvalitní kolo v každém segmentu, od dětských, přes krosová, horská až po silniční kola. Jejich modely jsou i v našem e-shopu dostupné v několika výbavových stupních. Nejvyšší řady silniček pak sedlají i mladí cyklisté z týmu Topforex Lapierre, kterým se na modelech Xelius, Aircode a Aerostorm letos v srpnu mimořádně daří.

Petruš pátý na Memorialu H. Lasaka v Polsku

Úspěch se mladým cyklistům z týmu Topforex Lapierre začal lepit na pedály už druhý srpnový víkend v Polsku, kde absolvovali tradiční závod Memorial Henryka Lasaka. Do cíle obtížného závodu nakonec dojelo pouze deset klasifikovaných závodníků a kapitán profesionální stáje Jiří Petruš vybojoval páté místo. Zároveň se stal i nejlepším českým závodníkem.

Petruš a Klabouch na bedně v Polsku

V neděli 9. 8. se chlapci z týmu Topforex Lapierre představili v závodě Grand Prix Doliny Baryczy-Żmigród. Rovinatý závod dlouhý 144 km se skládal ze 4 okruhů a již od startu se o vysoké tempo pelotonu starali závodníci CCC a právě Topforex Lapierre. Díky excelentnímu závěru vybojoval Jiří Petruš druhé a Petr Klabouch třetí místo.

Řepa mistrem České republiky v kategorii U23

O týden později v neděli 16. 8. 2020 se ve slovenských Bánovcích nad Bebravou uskutečnilo společné Mistrovství Česka a Slovenska v silniční cyklistice kategorie U23. Titul mistra České republiky vybojoval mladý lídr týmu Topforex Lapierre Vojtěch Řepa. Jeho týmový kolega Matěj Blaško byl třetím nejrychlejším mezi slovenskými závodníky.

Řepa bronzový na MČR U23 a 4 kolegové v TOP 10

O další senzaci se závodníci Topforex Lapierre postarali hned ve čtvrtek 20. 8. 2020 na MČR U23. Na ŠKODA AUTO mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice v Mladé Boleslavi na sebe cyklisté týmu Topforex Lapierre strhli pozornost hned v prvním závodě. V kategorii U23 ovládli časovku a za bronzovým medailistou Vojtěchem Řepou dojeli hned čtyři jeho týmoví kolegové. V TOP 10 tak nakonec figurovalo až pět jmen z týmu Topforex Lapierre.

Jakub Bouček dojel pátý v kategorii Elite
Na Mistrovství České a Slovenské republiky kategorie Elite se prosadil teprve devatenáctiletý Jakub Bouček

Bouček pátý v kategorii Elite

Po čtvrtečním úspěchu Vojtěcha Řepy se v sobotu 22. 8. 2020 v závodě s hromadným startem společného Mistrovství České a Slovenské republiky kategorie Elite prosadil devatenáctiletý Jakub Bouček, když dojel do cíle na skvělém pátém místě. Mladík, který teprve prvním rokem závodí v kategorii U23, má tak našlápnuto být další výraznou osobností nejen týmu Topforex Lapierre, ale české cyklistiky vůbec.

Řepa bronzový na Mistrovství Evropy!

V bretaňském Plouay pokračovalo 27. 8. 2020 mistrovství Evropy v silniční cyklistice závodem s hromadným startem kategorie U23. Závodník Topforex Lapierre Vojtěch Řepa si dojel pro bronz! Za novopečeným mistrem Evropy Jonasem Hvidebergem z Norska zaostal o pouhé 2 vteřiny.

V Ostravě se prosadili Řepa s Boučkem

V neděli 30. 8. 2020 v Ostravě pokračoval dalším závodem Český pohár mužů 2020. Druhý ze série šesti závodů vyhrál v kategorii ELITE a zároveň U23 Vojtěch Řepa, jeho týmový kolega Jakub Bouček dojel v kategorii U23 druhý.