Pánská kola

Horská kola / MTB 26"

Horská kola "šestadvacítky" jsou nejoblíbenější kategorií kol, určené pro jízdu v terénu, po zpevněných i nezpevněných cestách. Horská kola mají přední odpruženou vidlici, pružinovou či vzduchovou, většina z nich má navíc uzamykání. Levnější modely kol mají duralové rámy, horská kola ve vyšší cenové kategorii jsou vybaveny karbonovými rámy, které jsou lehčí, tuhší a mají lepší schopnost pohlcování vibrací, což oceníte především na nezpevněném povrchu.

Horská kola / MTB 29'' 

29 palcová horská kola jsou novinkou posledních let. Tato kola mají výhodu pro lidi se střední až vyšší postavou. Zvláště pro dvoumetrové dlouhány to je určitě varianta, která stojí za zvážení. Oproti klasickým 26 palcovým kolům jsou 29 palcová kola lepší na rovinatější a méně technické tratě, ale zvládnou bez problémů i nějaké ty sjezdíky. U 29tek je trochu těžší rozjezd, ale kolo pak dokáže uhánět velmi rychle. Ne všichni výrobci kol a komponentů se pustili do této kategorie, ale výběr je již slušný ve střední i vyšší třídě.

Celoodpružená horská kola se zdvihem do 120mm

"Celopéra" se zdvihem do 120mm jsou kola s předním i zadním odpružením, která nabízí oproti hardtailům více pohodlí a rychlosti na nerovnostech a sjezdech při téměř srovnatelné váze s běžnými hardtaily. Zdvih zadní stavby dosahuje zpravidla 100-120mm. Tato kola jsou vhodná pro dlouhé vyjíždky, maratony, ale i závodní cross country. Vyšší modely mají sériově inteligentní tlumiče, které při výjezdech a při šlapání zůstávají automaticky blokovány a chovají se jako kola s pevnou stavbou. Při nerovnostech pak tlumiče reagují v plném rozsahu. Díky těmto výhodám dává stále více bikerů přednost "celopérům" před hardtaily. Cenově se tato kola hardtailum i velmi přiblížila.

Celoodpružená horská kola se zdvihem do 170mm

V této kategorii jsou kola také označována jako Enduro a Freeride. Tyto MTB jsou vhodné jak pro náročné sjezdy, tak pro delší vyjíždky. Kola jsou o něco pomalejší na rovnějších cestách než kola s menším zdvihem, ale dávají naopak při sjezdech, skocích a náročných pasážích větší požitek z jízdy. S těmito koly projedete víceméně všechno. Jsou na tom hmotnostně stále velmi dobře, váha se pohybuje obvykle okolo 15kg. Freeride a Enduro je ve stálém vývoji a těší se velké popularitě.

Celoodpružená horská kola se zdvihem nad 170mm

Tak s tímhle už projedete opravdu všechno. Z kopce určitě. Extrémní zdvihy a extrémní výdrž. Maximální nároky na dobrý rám, vidlici a tlumič. Dobrá přilba, chrániče, trocha odvahy a hurá dolů.

Celoodpružená kola 29"

Nekompromisní závodní nářadí, ale i kola pro nadšené hobíky! Tato kategorie horských kol kombinuje výhody celoodpružených kol společně s rychlostí 29 palcových kol.

Trekingová a Crossová kola

Trekingová a crossová kola se hodí pro rychlou jízdu po silnici a v nenáročném terénu. Ideální volba pro cyklostezky. Kola mají oproti horským kolům větší průměr a užší pláště. Většina modelů ma odpruženou vidlici a některé i odpruženou sedlovku. Rozdíl mezi trekingovým a crossovým kolem je ten, že trekingové kolo je již plně vybaveno blatníky, světly, nosičem a jiným vybavením pro běžnou jízdu a cykloturistiku. Crossová kola mají většinou sériově o něco hrubší vzorek pláště vhodnější pro nezpevněné cesty, trekingová kola jsou opatřena více prohnutými řídítky pro komfortnější jízdu. Crossová kola jsou proto o něco více sportovněji střižena než trekingová kola, i když jsou si v podstatě velmi podobná. Všechna crossová kola je možno vybavit blatníky, světly i jinými doplňky.

Silniční kola

Silniční kola jsou určená pro jízdu po silnici. Na silničním kole začnete polykat kilometry silnice, po které poletíte přírodou. Minimální odpor a nízká hmotnost, u vyšších modelů spousta karbonu, u nejlepších kol se hmotnost pohybuje dokonce i pod hranicí 6 kilogramů! Z naší nabídky si své silniční kolo vybere jak rekreační cyklista, tak závodník.

Fitness kola

Fitness kola jsou silniční kola s rovnými řidítky určena pro kondiční ježdění. Kromě rovných řidítek se vyznačují pohodlnějším posedem, širšími silničními plášti a často i trojpřevodníkem. Velice zajímavá alternativa, pokud hledáte rychou jízdu na silnici, ale i vyšší pohodlí zároveň.

Cyklokrosová kola

Cyklokrosová kola jsou svou geometrií velice podobná silničním kolům, rám s vidlicí je ale uzpůsoben pro použití širších - terénních plášťů nebo galusek. V České republice popularita cyklokrosových kol pomalu roste díky větší mediální podpoře. Cyklokrosové kolo je možno vybavit blatníky a dalším přúslušenstvím.

Cruiser a lifestyle kola

Pohodlí, design a image na prvním místě! Kola do města, na cestu nebo jen tak pro parádu a požitek z jízdy. U kol s nádrží si Vás možná někdo splete s motorkou, ale to je účel.

Festky / FIXIE kola

Éra "furtšlapů" je zpět! Tato kola mají jedinečný design, jedná se o fenomén západního světa! Tato kola mají pouze jednu rychlost bez volnoběhu, to znamená, že když je kolo v pohybu, točí se i kliky s pedály.

Druhým typem jsou SINGLE-SPEED kola, která se oproti FIXIE kolům liší použitím volnoběžného pastorku.

Tandemy

Kola pro ty, kteří rádi vyjíždí ve dvou.