Dámská kola

Horská kola / MTB

Horská kola se speciálně upravenou geometrií pro ženy. Kratší geometrie rámů, kratší představce, pohodlná dámská sedla a samozřejmě také líbivé designy. To vše pro maximální komfort a požitek z jízdy. Proč potřebují ženy jinou konstrukci? Protože mají proporcionálně oproti mužům delší nohy a některé mužské rámy můžou být pro ně moc dlouhé.

Celoodpružená kola / MTB

Druhou kategorií horských kol jsou celoodpružená kola s předním i zadním odpružením, která nabízí oproti hardtailům více pohodlí a rychlosti na nerovnostech a sjezdech při téměř srovnatelné váze s běžnými hardtaily. Zdvih zadní stavby dosahuje zpravidla do 100mm. Tyto kola jsou vhodná pro dlouhé vyjíždky, maratony, ale i závodní cross country. Vyšší modely mají sériově inteligentní tlumiče, které při výjezdech a při šlapání zůstávají automaticky blokovány a chovají se jako kola s pevnou stavbou. Při nerovnostech pak tlumiče reagují v plném rozsahu. Díky těmto výhodám dává stále více bikerů přednost 'celopérům' před harttaily. Cenově se tato kola hardtailum i velmi přiblížila.

Trekingová a Crossová

Trekingová a crossová kola se hodí pro rychlou jízdu po silnici a v nenáročném terénu. Ideální volba pro cyklostezky. Kola mají oproti horským kolům větší průměr a užší pláště. Většina modelů ma odpruženou vidlici a některé i odpruženou sedlovku. Rozdíl mezi trekingovým a crossovým kolem je ten, že trekingové kolo je již plně vybaveno blatníky, světly, nosičem a jiným vybavením pro běžnou jízdu a cykloturistiku. Crossová kola mají většinou sériově o něco hrubší vzorek pláště vhodnější pro nezpevněné cesty, trekingová kola zase více prohnutá řídítka pro komfortnější jízdu. Crossová kola jsou proto o něco více sportovněji střižena než trekingová kola, i když jsou si v podstatě velmi podobná. Všechny crossová kola je možno vybavit blatníky, světly a jinými doplňky.

Silniční a fitness kola

Dámská silniční kola jsou určená ženám pro jízdu po silnici. Na silničním kole začnete polykat kilometry silnice, po které poletíte přírodou. Minimální odpor a nízká hmotnost, u vyšších modelů spousta karbonu. Oproti klasickým pánským kolům se liší kratší geometrií rámů, užšími řidítky, pohodlnějšími sedly a také lehčími převody.

Fitness kola mají rovná řidítka pro pohodlnější jízdu po silnici.

Městská kola

Kola pro ženy s nízkým, prohnutým rámem pro co nejpohodlnější nastupování. Kompletní výbava s blatníky, nosičem, světly, stojanem. Některá kola dokonce s košíkem. Prostě vše, co potřebujete!

Cruiser a lifestyle kola

Pohodlná kola pro ženy, kde design a image jsou na prvním místě! Kola do města, na cestu nebo jen tak pro parádu a požitek z jízdy.